MKTG SR - pasek na kartach artykułów

100 tysięcy złotych nagrody dla dyrektorki szpitala we Włocławku? Radny Wojciech Jaranowski apeluje o nieprzyznawanie jej

Joanna Maciejewska
Joanna Maciejewska
Wideo
od 16 lat
Rada Społeczna Szpitala we Włocławku wystąpiła do zarządu województwa o przyznanie dyrektorce lecznicy nagrody finansowej w wysokości około 100 tysięcy złotych. Sprzeciwia się temu wojewódzki radny Wojciech Jaranowski. Wystąpił do marszałka województwa kujawsko-pomorskiego z wnioskiem o nieprzyznawanie wspomnianej nagrody. Czym to argumentuje?

Spis treści

Rada Społeczna Szpitala we Włocławku chce przyznać dyrektorce 100 tysięcy złotych nagrody

Karolina Welka wkrótce rozstanie z włocławską leczniczą, złożyła bowiem rezygnację ze stanowiska. Więcej na ten temat pisaliśmy w poniższym materiale:

Przypomnijmy też, że w maju 2024 roku Rada Społeczna Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku wystąpiła do zarządu województwa o przyznanie dyrektorce Karolinie Welce stu tysięcy złotych nagrody. Poinformował o tym w mediach społecznościowych włocławski radny Józef Mazierski (PiS).

Już w komentarzu pod postem, wojewódzki radny PiS – Wojciech Jaranowski, zaznaczył że będzie wnioskował o to, by nie uwzględniać wniosku. Od słów przeszedł do czynów i skierował do zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego wniosek w sprawie nagrody rocznej dla dyrektorki szpitala we Włocławku.

Radny Wojciech Jaranowski przeciwny przyznaniu nagrody Karolinie Welce

„Zwracam się do Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego z wnioskiem o nieuwzględnienie wniosku (uchwały) Rady Społecznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w sprawie przyznania nagrody rocznej w wysokości trzykrotnego przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego za rok 2023 dyrektor tego szpitala Pani Karolinie Welka” – napisał radny Wojciech Jaranowski.

Problemy kadrowe szpitala we Włocławku

W piśmie Wojciecha Jaranowskiego do zarządu województwa pojawiło się także uzasadnienie. Radny podkreśla, że stan szpitala czyli jego zarządzanie, organizacja, przebieg inwestycji oraz stopień obsługi pacjentów nie jest zadowalający. Dodał, że za taki stan w dużej mierze odpowiada dyrektor szpitala. Zwrócił też uwagę na problemy kadrowe szpitala – rezygnację lekarzy z pracy we włocławskim szpitalu.

„W ostatnim okresie, w tym także w roku budżetowym 2023 dochodziło do odejść lekarzy różnych specjalności przy jednoczesnym nikłym napływie nowej kadry medycznej. Groziło to zamykaniem lub zawieszaniem działalności kilku oddziałów szpitalnych. Wydaje się, że mogło to być spowodowane niewłaściwie prowadzoną polityką kadrową dyrekcji szpitala. Niektóre decyzje personalne spowodowały m.in. straty finansowe dla szpitala ok. 80 tys. złotych” – pisze Wojciech Jaranowski.

Opóźnienia na budowie szpitala we Włocławku

W dalszej części uzasadnienia radny zwrócił uwagę na duże opóźnienie prac inwestycyjno- modernizacyjnych, co źle wpływa na organizację pracy szpitala.

„Odpowiada za to nie tylko Spółka Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne ale także dyrekcja szpitala. Planowane już kilka lat temu powstanie przy szpitalu Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i parkingu dla mieszkańców Włocławka i Powiatu Włocławskiego nie zostało zrealizowane. Rozumiejąc niektóre przyczyny obiektywne uniemożliwiające planową realizację niektórych przedsięwzięć nie można jednak nie zauważyć odpowiedzialności obecnej dyrekcji szpitala za obecny niezadowalający stan inwestycji i za krytykowaną przez wielu pacjentów bieżącą działalność szpitala we Włocławku. W tym kontekście przyznanie nagrody rocznej w wysokości trzykrotnego przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego za rok 2023 Pani Dyrektor Karolinie Welka jest sprzeczne ze stanem faktycznym realizacji inwestycji we włocławskim szpitalu i z krytyczną oceną bieżącej działalności szpitala przez wielu jego pacjentów, którzy najbardziej oczekują szybkiej dostępności i skuteczności w otrzymaniu pomocy i leczenia” – kończy uzasadnienie Wojciech Jaranowski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: 100 tysięcy złotych nagrody dla dyrektorki szpitala we Włocławku? Radny Wojciech Jaranowski apeluje o nieprzyznawanie jej - Włocławek Nasze Miasto

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska