Radosław Furmański z Dobrzynia mistrzem Europy!

Dobrzynianin z medalem mistrza Europy na szyi.
Dobrzynianin z medalem mistrza Europy na szyi. facebook/Radosław Furmański
Szósty w Europie wśród seniorów, a najlepszy w kategorii do 21 lat. Radosław Furmański świetnie poradził sobie z kapryśnymi wiatrami w Finlandii.

Mistrzostwa Europy w w olimpijskiej klasie RS:X rozegrano na Bałtyku u wybrzeży Helsinek. Furmański spisał się świetnie. W wyścigach eliminacyjnych popełniał mało błędów i zakończył tą część zmagań na 8. miejscu. Najlepsza dziesiątka stanęła do wyścigu medalowego, w którym dobrzynianin poprawił się o jeszcze dwa miejsca. Jednocześnie był najlepszy w kategorii do lat 21.

- W stosunku do ubiegłego roku awansowałem o blisko 30 pozycji. Warunki podczas regat na pewno nie należały do łatwych. Ścigaliśmy się bardzo blisko brzegu, przez co odczytywanie zmian wiatru było bardzo ciężkie, choć muszę powiedzieć że szczęście na tych regatach mi chyba sprzyjał. Był to świetny tydzień, mogę powiedzieć że po tych regatach jestem już pełnoprawnym seniorem - skomentował Furmański.

To największy sukces żeglarza DKŻ Dobrzyń od sezonu 2014, w którym wywalczył mistrzostwo Europy i świata juniorów. Polacy w Finlandii zdobyli trzy medale, oprócz Furmańskiego Zofia Klepacka (YKP Warszawa) wywalczyła srebro, Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot) brąz.