www.pomorska.pl/radziejow
Więcej informacji z Radziejowa znajdziesz na stronie www.pomorska.pl/radziejow
Akcja "Prędkość i alkohol - zero tolerancji" rozpoczęła się o 14. A już o 15.45 funkcjonariusze zatrzymali pierwszego pijanego kierowcę.
Przeczytaj również: Śmiertelny wypadek w Konecku. Pijany kierowca potrącił pieszego
Policjanci ogniwa ruchu drogowego, w Borucinku, na drodze krajowej nr 62, zatrzymali do kontroli drogowej audi A6. Kierujący 30-latek z Brześcia Kujawskiego, był nietrzeźwy. Miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Na miejscu mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy.
Kolejny pijany wpadł o godzinie 17 w Piotrkowie Kujawskim na ulicy Kaliskiej. Funkcjonariusze drogówki kontrolowali chryslera. Jego kierowcą był 36-latek z Inowrocławia. Mężczyzna nie miał przy sobie żadnych dokumentów, zarówno prawa jazdy, jak i dowodu rejestracyjnego oraz ubezpieczenia pojazdu. Ale to nie koniec jego przewinień. Badanie alkomatem pokazało, że kierował autem, mając prawie promil alkoholu w organizmie. 36-latek odmówił poddania się drugiemu badaniu alkomatem. Dlatego pobrano mu krew do analizy. Prosto z drogi trafił do policyjnego aresztu a samochód na parking depozytowy.
Przeczytaj również: Trzemeszno. Pijany kierowca spowodował wypadek na drodze krajowej
"Rekordzista" wczorajszej akcji "wpadł" kilka minut po godzinie 20 na drodze wojewódzkiej nr 266 w Bieganowie. Policjanci radziejowskiej prewencji zatrzymali do kontroli rowerzystę. 33-latek był pijany. Miał ponad 3,3 promila alkoholu w organizmie.
Udostępnij