Red Devils Chojnice wygrały w Rudzie Śląskiej

Piotr Pubanz
Red Devils Chojnice wygrały w Rudzie Śląskiej i awansowały na drugie miejsce w tabeli. Piotr Pubanz
„Czerwone Diabły” przełamały swoją wyjazdową niemoc, pokonując po dramatycznym boju w Rudzie Śląskiej tamtejszą Gwiazdę.

Wygrana pozwoliła im awansować na 2. miejsce w tabeli.

GWIAZDA RUDA ŚL. - RED DEVILS 3:4 (1:2)
Bramki: Hewlik 2 (11, 25), Białek (21) - Bondar 2 (18, 25), Kriezel (5), Sobański (29).
RD: Modrusan, Kartuszyński - Kriezel, Holy, Bondar, Mączkowski, Wojciechowski, Kubiszewski, Sobański, Laskowski, Ribeiro.

Teoretycznie goście powinni „w cuglach” wygrać mecz z outsiderem, który w 7 kolejkach zdołał wywalczyć punkt. Sęk w tym, że chojniczanie słabo prezentują się na obcych parkietach. Na szczęście udało się przełamać wyjazdową niemoc.

Spotkanie było bardzo emocjonujące, a wynik do ostatniej chwili był niewiadomą. Gości na prowadzenie wyprowadził w 5. min Kriezel, popisując się celnym uderzeniem po zagraniu z rogu Wojciechowskiego. Gospodarze odpowiedzieli 6 minut później, ale tuż przed przerwą Bondar ponownie wyprowadził gości na prowadzenie, trafiając z przedłużonego karnego.

Druga połowa dostarczyła jeszcze większych emocji. Gwiazda szybko wyrównała, ale ponownie trafił Bondar. Radość Red Devils trwała niecałą minutę. Jak się później okazało, decydująca dla losów meczu okazała się 28. min, kiedy to na 4:3 dla przyjezdnych strzelił Sobański. Rudzianie do końca syreny starali się zdobyć wyrównującą bramkę, ale choj-niczanie umiejętnie bronili skromnej przewagi, co im się w pełni udało. Dzięki stracie punktów przez Pogoń, Red Devils został wiceliderem.

Inne wyniki 8. kolejki: Red Dragons - GAF 2:1, Gatta - FC 2:2, Rekord - AZS 2:1, Nbit - Pogoń 7:2.