Regionalny Turniej Bilarda Dziewcząt w Lubostroniu. Zwyciężyła Magda Bonek [zdjęcia]

Stefan Kryszak
i medal za I miejsce przypadł Magdalenie Bonek z Łabiszyna (na zdjęciu w trakcie gry) Dariusz Nawrocki
28 bilardzistek z Pałuk zjechało do Lubostronia, by rozegrać kolejny Regionalny Turniej Bilarda Dziewcząt.

Bilardowy turniej dziewcząt w Lubostroniu

Organizatorzy (UKS Lubostroń oraz UKS Łabiszynianka) nie spodziewali się tak dużej liczby bilardzistek. To miła niespodzianka. Sportową imprezę otworzyła opiekunka sekcji z Lubostronia - Dominika Borzych. Powitała ekipy oraz opiekunów z Piechcina, Żnina, Janowca Wlkp., Łabiszyna i Lubostronia.

O regulaminie turnieju poinformował sędzia Stefan Kryszak. Zawodniczki grały w odmianę 9 - bil. Obowiązywał system 2 ko. Po losowaniu rozpoczęły się pojedynki, w których nie brakło zaciętości i dramaturgii. Ostatecznie do ćwierćfinałów każdemu klubowi udało się wprowadzić swoich zawodników. Tutaj już rozpoczęła się twarda walka o medale . Swoje mecze przegrały i zajęły piąte miejsca następujące zawodniczki:

- Natalia Ciężka - UKS Piechcin
- Bogna Świtała - UKS Piątka Żnin
- Marta Leśniewska - UKS Lubostroń
- Aleksandra Piąstka - UKS Łabiszynianka Łabiszyn

W pierwszym meczu półfinałowym Madzia Bonek (Łabiszyn) wygrała z Madzią Świtała (Lubostroń) 2:0, w drugim zaś półfinale Patrycja Lustig (Janowiec Wlkp.) wygrała 2:1 z Julią Błaszkiewicz z Łabiszyna.

Tak więc Magda Świtała i Julia Błaszkiewicz musiały się zadowolić miejscem trzecim.

Wielki finał był rozgrywany do trzech wygranych partii. Tutaj spotkały się grająca od trzech lat i mająca już spore sukcesy Magda Bonek z UKS Łabiszynianka Łabiszyn oraz rozpoczynająca karierę bilardową Patrycja Lustig z UKS Dragon Janowiec Wlkp.

Madzia cały czas starała się kontrolować grę . Po remisie 1:1 szybko uzyskała prowadzenie 2:1, by potem ustalić wynik na 3:1. Tak więc wielki puchar i medal za I miejsce przypadł Magdalenie Bonek z Łabiszyna.

Na zakończenie turnieju głos zabrała dyrektor ZSP Ewa Kaczmarek. W ciepłych słowach pogratulowała zawodnikom za sportową postawę a zwycięzcom za sportowy sukces. Po wręczeniu pamiątkowych statuetek, medali i pucharu zaprosiła wszystkich na kolejne imprezy sportowe organizowane w lubostrońskiej szkole.