Reprezentacja Polski U-21. Drużyna Michała Probierza pokonała towarzysko Albanię. Gole strzelili Musiałowski i Wlodarczyk

Jacek Czaplewski
U-21. Młodzi dali przykład seniorom. Kadra Probierza pokonała Albanię
U-21. Młodzi dali przykład seniorom. Kadra Probierza pokonała Albanię TVP Sport
Niech wieczorem seniorzy wezmą przykład z młodzieżówki. Reprezentacja Polski do lat 21 pokonała towarzysko Albanię 2:0. Bramki dla drużyna Michała Probierza zdobyli Mateusz Musiałowski i po wejściu z ławki także Szymon Włodarczyk. Sparing rozegrano w Turcji.

U21: Polska - Albania 2:0. Po golu w obu połowach

Ten mecz był elementem przygotowań do eliminacji Euro, które rozpoczną się dla nas we wrześniu od spotkania z Kosowem. Trener Michał Probierz wystawił głównie zmienników z piątkowego sparingu, kiedy Biało-Czerwoni bezbramkowo zremisowali z rówieśnikami z Austrii. Kontuzję złapał wtedy nieobecny dziś w kadrze Filip Szymczak.

Polacy grali lepiej i jeszcze przed upływem kwadransa objęli prowadzenie. W 11 minucie świetnym dryblingiem popisał się wspomniany Mateusz Musiałowski. Po ograniu ostatniego obrońcy wpadł z piłką do pola karnego i z lewą nogą posłał ją między nogami bramkarza. Asystę zaliczył Michał Rakoczy z Cracovii.

W 70 minucie Musiałowski powinien był strzelić drugiego gola. Po podaniu z prawej flanki nie trafił jednak w piłkę. - Obok Rakoczego w kreacji rządził na boisku. Występ na plus - komentował w TVP Sport Marek Wasiluk.

Pod koniec meczu Probierz dokonał dwóch zmian. Wynik w 81 minucie ustalił właśnie wchodzący z ławki Szymon Włodarczyk. To on wykończył akcję Aleksandra Buksy i Kacpra Karaska.

Zwycięstwo byłoby jeszcze wyższe, gdyby w 91 minucie wpadła do siatki, a nie obiła poprzeczkę. W każdym razie próbował Włodarczyk, a akcję wykreował Mateusz Łęgowski.

U-21 - Polska - Albania 2:0 (1:0)

Bramki: Musiałowski 11', Włodarczyk 81'
Żółte kartki: Musiałowski - Toci
Sędziował: Ramazan Doganay (Turcja)
Spotkanie rozegrano w Turcji (Kundu)

Polska: Bąkowski (46' M. Biegański) - Szymański, Peda, Lipkowski (46' Pingot) - Wójtowicz (46' Kłudka), Musiałowski (76' Włodarczyk), J. Biegański (77' Łęgowski), Rakoczy (61' Karasek), Kałuziński, Palacz (46' Lukoszek) - Buksa (93' Mosór).

REPREZENTACJA w GOL24

Najlepsze memy po meczu Czechy - Polska i debiucie Fernando Santosa w roli trenera Biało-Czerwonych  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Najlepsze memy po meczu Czechy - Polska: Szokujący początek ...