Rogowianki mają złoto w hokeju na trawie!

Włodzimierz Woźniak, [email protected], tel. 52 30 31 215
Puchar za pierwsze miejsce przyjmuje Martyna Wypijewska - kapitan drużyny z Rogowa Włodzimierz Woźniak
Wygrały trzy mecze (5:0), (2:1), (4:0) czwarty finałowy zremisowały 1:1. To wystarczyło, by zdobyć tytuł mistrza Polski.

W ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich "Mazowsze 2011" w dniach 20 do 24 lipca na stadionie w Gąsawie rozgrywane były mecze hokeja na trawie dziewcząt do lat szesnastu.

Do rywalizacji o mistrzostwo kraju do rozgrywek finałowych zakwalifikowało się sześć zespołów. W gronie najlepszych znalazła się również drużyna LKS Rogowo. Zawodniczki z Pałuk wygrały trzy mecze. Dało im to możliwość grania o złoty medal.

W meczu finałowym spotkały się z drużyną KS Hokej Start Brzeziny. Wychodząc na boisko wiedziały, że do złotego medalu wystarczy by spotkanie zakończyło się remisem. Mecz od początku był bardzo zacięty. Na murawie dominowały dziewczęta z Brzezin.

Większość akcji odbywała się pod bramką LKS. Rogowianki były jednak czujne, skoncentrowane i nieustępliwe, co w 32 minucie ze strzału Adriany Misiak przyniosło efekt w postaci bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0. W 60 minucie meczu do remisu doprowadziła Patrycja Rosiak. Mecz zakończył się remisem 1:1.

W zespole z Pałuk zapanowała ogromna radość, zostały mistrzyniami Polski. Miejsca kolejno zajęli: LKS Rogowo, KS Hokej Start Brzeziny, MKS Siemianowice Śląskie, UKS SMS Łódź, ULKS Dwójka Nysa, UKHT Ósemka Tarnowskie Góry.

Na sukces drużyna z Rogowa pracowały zawodniczki: Michalina Staniszewska, Patrycja Wieczorek, Natalia Zielińska, Natalia Nitkowska, Paulina Degórska, Julia Koperska, Klaudia Purol, Martyna Wypijewska, Adriana Misiak, Dominika Dereźińska, Dagmara Kazik, Anna Jakubowska, Weronika Nowicka, Izabela Dorobiała pod kierunkiem trenera Alicji Koperskiej i kierownika drużyny Danuty Dembnej.

Gratulujemy zdobycia złotego medalu i tytułu mistrza Polski i życzymy dalszych sukcesów.