Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Roman Karkosik. Akcje jego spółek dały zarobić więcej niż Apple'a!

(d-ka), Fot. Nadesłane
Spółki Karkosika, nazywanego Midasem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, przyniosły zyski idące w tysiące procent!
Spółki Karkosika, nazywanego Midasem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, przyniosły zyski idące w tysiące procent!
Swoje pierwsze kroki na giełdzie Roman Karkosik stawiał w 1993 roku, gdy - jak wielu innych Polaków - zainwestował w akcje Banku Śląskiego. Dziś jest miliarderem, a akcje jego spółek zyskały więcej niż nawet znany producent iPhone’ów, czyli Apple.

- Roman Karkosik jest przykładem lokalnego biznesmena (z Kujawsko-Pomorskiego - red.), który wypłynął na szerokie wody i wzbudza szacunek na międzynarodowych rynkach finansowych - uważa Paweł Cymcyk, ekspert ds. komunikacji inwestycyjnej w ING TFI.

Czytaj też: Biznes Park to przeszłość. Co dalej z Elaną?

Alchemia, Boryszew, Skotan, Krezus: dały zarobić inwestorom

Angielski tygodnik Economist" opublikował właśnie listę korporacji z całego świata, które dają najwięcej zarobić inwestorom. Znalazły się na niej m.in. Microsoft i Apple, z czego np. producent iPhone’ów pozwolił inwestorom zwiększyć kapitał czterdziestokrotnie.

Tymczasem spółki Karkosika, nazywanego Midasem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, przyniosły zyski idące w tysiące procent! W pierwszej dziesiątce firm na naszym parkiecie, które dały najwyższe zarobki, są aż cztery z jego "stajni": Alchemia, Boryszew, Skotan oraz Krezus (Alchemia zyskała 8,7 tys. proc., Boryszew - 5, 6 tys. proc. czy Skotan - 3,3 tys. proc.).

Czytaj też: Najbogatsi Polacy na giełdzie. Toruński biznesmen, Roman Karkosik, jest w pierwszej piątce

61-letni Roman Karkosik mieszka w Kikole koło Lipna - w klasycystycznym pałacyku, w którym sypiał kiedyś Fryderyk Chopin. Jego majątek jest wyceniany na 3,5 mld zł. Zanim został inwestorem giełdowym, prowadził bar, wytwórnie oranżady i kabli, sieć punktów skupu złomu, które miały dostarczać surowca do produkcji kabli, a także fabryki butelek z tworzyw sztucznych. Rozwijał więc swój talent w różnych biznesach. Po raz pierwszy na giełdę trafił w 1993 roku, gdy zainwestował w akcje Banku Śląskiego. Pod koniec lat 90. ubiegłego wieku zaczął skupować udziały w firmach będących w złej kondycji: Boryszewa, Huty Oława, a później Impexmetalu czy toruńskiej Elany.

Zazdroszczą Midasowi

- Świetnie wpasował się w rynek przemian gospodarczych. To bardzo elastyczny biznesmen, bo przecież dziś nie zarabia milionów na biznesach, od których zaczynał. Firmy z jego grupy reprezentują branże funduszy inwestycyjnych, telekomunikacyjną czy motoryzacyjną.ółpracuje z legendarnymi koncernami, choćby z Volkswagenem. Jest guru dla innych inwestorów lokalnych, którzy go słuchają i chętnie o nim czytają - mówi Cymcyk.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska