Według regulaminu radzyńskiego obiektu, ślizgawka jest ogólnodostępna, ale z uwzględnieniem pierwszeństwa dla mieszkańców miasta i gminy Radzyń Chełmiński.
„Nie dotyczy sytuacji zawartych porozumień między gminami oraz grup zorganizowanych na podstawie odrębnych umów” - czytamy w regulaminie lodowiska.
Krzysztof Chodubski, burmistrz Radzynia Chełmińskiego podkreśla, że rozmowy w sprawie partycypacji ościennych miejscowości w kosztach utrzymania obiektu przeprowadzać będzie po Nowym Roku.
- Musimy zbilansować koszty utrzymania względem ilości mieszkańców korzystających ze ślizgawki. Wówczas będziemy mogli podzielić koszty. Jeśli się nie dogadamy, to znajdziemy inne wyjście - tłumaczy burmistrz Chodubski.
Czyli jakie? - Nasi mieszkańcy będą tratowani ulgowo, a mieszkańcy ościennych miejscowości zapłacą za korzystanie z lodowiska - odpowiada Krzysztof Chodubski.
Umowa z firmą obsługującą instalacje chłodzącą obowiązuje do 10 kwietnia. Organizatorzy nie planują w tym sezonie żadnych imprez na lodowisku.
Lodowisko w Grudziądzu dziś zostanie otwarte
Dziś mija tydzień od uruchomienia sztucznego lodowiska w Parku Miejskim w Grudziądzu. - Cieszy się sporym powodzeniem. W ciągu tych kilku dni wpływy przekroczyły 7 tys. zł. Najwięcej osób korzystało z lodowiska, oczywiście, w weekend - mówi Izabela Piwowarska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Wypoczynku, który administruje ślizgawką. - Cieszymy się, że przyjęła się wprowadzona w tym roku kaucja za wypożyczane łyżew, która wynosi 20 zł.
Na grudziądzkie lodowisko trafiły dary od sponsora: pięć pingwinów do nauki jazdy na łyżwach dla dzieci, kamizelki oraz kaski, które udostępniane są bezpłatnie.