https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Są pomysły na turystyczną promocję powiatu. Mieszkańcy mogą być współautorami przewodnika turystycznego

Karolina Rokitnicka
G-DOT podczas prac nad questami
G-DOT podczas prac nad questami Nadesłane
Golubsko-Dobrzyńska Organizacja Turystyczna rozpoczyna prace nad przewodnikiem turystycznym. Chodzi o stworzenie publikacji z propozycjami spędzenia w naszym powiecie weekendu.

- Mamy duży potencjał, świetne warunki do wypoczynku, sporo atrakcji. Wielu turystów tu przyjeżdża. Chcielibyśmy, by zostali nieco dłużej - mówi prezes G-DOT Małgorzata Mierzejewska.

Zrodził się pomysł stworzenia przewodnika z propozycjami tras turystycznych, głównie rowerowych, ale nie tylko. Będzie je można oczywiście modyfikować - rezygnując np. ze zwiedzania, ale zatrzymując się na kąpiel w jeziorze.

Ten przewodnik ma być atrakcyjny nie tylko dla turystów, ale także dla mieszkańców.

- Chcemy pokazać naprawdę ciekawe trasy, nie tylko prowadzące przez Golub-Dobrzyń. Uważam, że na rower warto wybrać się np. w stronę Konstancjewa czy Nowogrodu - dodaje Małgorzata Mierzejewska.

By przewodnik był naprawdę ciekawy, do jego tworzenia zaproszono mieszkańców i pasjonatów turystyki. We wtorek 11 sierpnia o godz. 16 w Starostwie Powiatowym odbędą się pierwsze warsztaty pn. "Powiat na weekend". Podczas nich zostaną wybrane propozycje tras, które zostaną opisane w przewodniku. Kolejnym etapem będzie podział uczestników na grupy oraz praca nad ciekawym opisem tras. Robocza wersja przewodnika ma być gotowa do końca września, a na koniec roku powinny być też gotowe przewodniki.

- Jesteś mieszkańcem powiatu golubsko-dobrzyńskiego? Znasz ciekawe miejsca w swojej okolicy? Chcesz wspólnie z nami stworzyć przewodnik opisujący propozycje tras pokazujących ciekawe miejsca w powiecie? Zapraszamy do udziału w warsztatach - zachęca GDOT.

G-DOT prowadzi szereg działań związanych z rozwojem nowoczesnej turystyki. Zaplanowano m.in. polepszanie oferty związanej z geocachingiem, czyli zabawą w poszukiwanie skarbów.

- Początkowo w naszym powiecie były tylko dwie skrytki. Teraz mamy ich około 150. Ostatnie powstały w okolicach Drwęcy i można je zdobyć z kajaków. Planujemy utworzenie kolejnych 90 skrytek. Turystyka połączona z geocachingiem cieszy się dużym zainteresowaniem, co widać po liczbie logowań na internetowych stronach. Nasz powiat stał się atrakcyjny dla wielu grup chcących zdobywać kolejne miejsca i punkty - uważa prezes G-DOT.

Organizacja tworzy także questy, czyli zadania-misję, jakie gracz musi wykonać w celu uzyskania nagrody. Quest prowadzący z Zamku Golubskiego na Golubską starówkę powstał w ramach projektu realizowanego przez G-DOT. Obecnie dopracowywany jest kolejny, który obejmuje dobrzyńską część miasta. Na wrzesień planowane jest szkolenie, podczas którego powstanie jeszcze jeden quest.

G-DOT ma odpowiadać za ogólnopolską reklamę Golubia-Dobrzynia i okolic. Nasza organizacja w partnerstwie z Kujawsko-Dobrzyńską Organizacją Turystyczną wzięła bowiem udział w przetargu na promocję atrakcji turystycznych, który zorganizował Urząd Marszałkowski. Jednym z działań jest organizacja wystaw zdjęć z naszego powiatu. Były już one prezentowane w Łodzi i Licheniu, a wkrótce pojawią się również w Golubiu-Dobrzyniu. Ponadto zaplanowano wizytę studyjną dla dziennikarzy oraz stworzenie katalogu ofertowego z przedstawieniem konkretnych miejsc wartych odwiedzenia.

Czytaj e-wydanie »
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska