Radni powiatowi Prawa i Sprawiedliwości: Jacek Tarczewski, Marek Kościński, Mieczysław Szczygieł, Gustaw Nowicki i Paweł Drzażdżewski skorzystali z zaproszenia Prezydenta RP Andrzeja Dudy i pojechali do Warszawy na Dzień Samorządowca. Inowrocławskim radnym towarzyszył wójt Jezior Wielkich Dariusz Ciesielczyk. Na spotkaniu z głową państwa był też obecny m. in. prezydent Torunia Michał Zalewski.
- Przekazałem prezydentowi to co mamy najcenniejsze na Kujawach: wydany przez Muzeum im. Jana Kasprowicza reprint pierwszego wydania „Księgi ubogich" Jana Kasprowicza - mówi radny powiatu inowrocławskiego i jednocześnie doradca wojewody, Jacek Tarczewski. Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że jedną z lepszych rzeczy, jakie wydarzyły się po 1989 roku, było odtworzenie samorządu terytorialnego. - Dziękuję też za waszą odwagę, bo do podjęcia tego wyzwania trzeba tę odwagę posiadać. Odwagę do wzięcia odpowiedzialności, także wtedy, gdy nie wszystko się udaje – podkreślał podczas spotkania Andrzej Duda.
Dzień Samorządu Terytorialnego obchodzony jest 27 maja i został ustanowiony przez Sejm RP uchwałą z 29 czerwca 2000 roku dla upamiętnienia pierwszych wyborów samorządowych w 1990 roku oraz w rocznicę 10-lecia odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.
Więcej urodzeń dzieci po wprowadzeniu programu "Rodzina 500 plus".