Zwrócili oni uwagę, że mieszkańcami DPS-ów są w dużej części osoby starsze i schorowane. Tymczasem w kolejnych takich placówka na terenie kraju odnotowuje się zakażenia koronawirusem. Poseł i senator podkreślili, że DPS-y wymagają pomocy państwa i wyposażenia w środki ochrony osobistej.
Przy okazji zadali pytania: ile środków ochrony osobistej w postaci strojów ochronnych, maseczek, rękawiczek, płynów dezynfekujących zakupiło już ministerstwo dla DPS-ów i czy przekazało już jakieś środki ochronne do tych placówek.
Padło też zapytanie, czy będą kolejne dostawy środków ochrony osobistej oraz czy DPS-y mogą liczyć na jakiekolwiek inne wsparcie ze strony ministerstwa.
Warto wspomnieć, że na terenie powiatu inowrocławskiego działa obecnie pięć Domów Pomocy Społecznej w: Inowrocławiu, Tarnówku, Ludzisku, Warzynie i Parchaniu. Z ich usług korzysta 437 mieszkańców.
Jak się dowiadujemy, do wtorsku, 14 kwietnia, w żadnym z powiatowych DPS-ów nie odnotowano przypadku zakażenia koronawirusem. Było natomiast podejrzenie o to, że wirus mógł zaatakować jednego z mieszkańców, który w szpitalu był poddany dializie. Testy wykluczyły jednak zakażenie COVID-19 u tej osoby i jej opiekunów.
Dobra sytuacja w pięciu ośrodkach, to efekt wcześnie podjętych działań - wprowadzenia zakazów przemieszczania się oraz odwiedzin mieszkańców.
- Inowrocław na historycznych zdjęciach
- Śmiertelny wypadek w regionie. Zginął 72-letni pieszy
- Groźnie wygladający wypadek na DW 254 [zdjęcia]
- Kolejna osoba z Inowrocławia zakażona koronawirusem!
- Przerwane śniadanie wielkanocne w wieżowcu w Inowrocławiu [zdjęcia]
- Te restauracje z Inowrocławia dowiozą Wam obiad [lista]
