https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Seniorzy z Brzuzego poznali lecznicze właściwości ziół

Tomasz Błaszkiewicz
UG Brzuze
W czwartek 18 lipca w pracowni edukacji ekologicznej w Brzuzem odbyły się zajęcia zielarskie. Seniorzy uczestniczyli w warsztatach, które poprowadziły panie z przedsiębiorstwa społecznego Kraina Skrwy Manufaktura Zdrowia.

Warsztaty dotyczyły właściwości zdrowotnych ziół i możliwości ich zastosowania w leczeniu różnych schorzeń. Była także mowa o roli roślin leczniczych w urozmaicaniu diety.

– Bogactwo łąk, mokradeł i lasów obfitujących w zioła lecznicze oraz znajomość zbieranych roślin pomagają zadbać o nasze zdrowie – mówi Agnieszka Krauza z UG Brzuze.– W czasie zajęć uczestnicy projektu spróbowali przygotowanej specjalnie na tę okazję aromatycznej herbatki, a także samodzielnie komponowali własne ziołowe mieszanki.

Projekt realizuje Stowarzyszenie Dobrzyniacy.

Nasz region bliżej morza, czyli pociągiem z Bydgoszczy na Hel.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska