Sensacja! Nesta Karawela wygrała w Tychach!

(ARKL)
niespodziewanie wygrała w Tychach.
niespodziewanie wygrała w Tychach. Lech Kamiński
Pewność w obronie i skuteczność w kontratakach zadecydowały, że Nesta Karawela ograła lidera GKS Tychy na jego terenie!
GKS TYCHY - NESTA KARAWELA 4:5 (0:1, 2:2, 2:2)
Bramki: 0:1 Kalinowski -Lidtke, Połącarz (2), 1:1 Pasiut (27), 2:1 Pasiut (31), 2:2 Kuchnicki - Bomastek, Bluks (35), 2:3 Jankowski - Lidtke (36), 2:4 Bomastek - Marmurowicz, Bluks (43), 3:4 Bagiński (44), 4:4 Kozłowski (52), 4:5 Kuchnicki - Bomastek, Bluks (56).
NESTA: Plaskiewicz - Bluks, Gaisins, Bomastek, Kuchnicki, Marmurowicz - Smeja, Maj, Jankowski, Dzięgiel, Minge - Porębski, Lidtke, Połącarz, K. Kalinowski, Pieniak - Winiarski.

W starciu z GKS-em torunianie nie przypominali kopciuszka. - goście wytrzymali napór faworyta, grającego m.in. bez chorego Czecha Romana Simicka. W dodatku zmiana między słupkami Nesty sprawdziła się znakomicie. Michał Plaskiewicz w kapitalnym stylu obronił uderzenia choćby Tomasa Jakesa czy Łukasza Sokoła. Nie zawiodła też ofensywa. Po akcji Miłosza Lidtke, Pawła Połącarza i Kamila Kalinowskiego, ten ostatni przechytrzył Arkadiusza Sobeckiego.

Przeczytaj też: Nesta Karawela Toruń przegrała i wygrała!

8. MMKS Podhale 8 3 21-51

W drugiej tercji lider szturmował bramkę Nesty, schowanej we własnej tercji. Tyszanie pudłowali na potęgę, a Plaskiewicza ratowała poprzeczka. Szczęście opuściło od 27. minuty, gdy akcje duetu Adam Bagiński - Grzegorz Pasiut kosztowały utratę dwóch goli. Torunianie zrozumieli, że najlepszą obroną jest atak. Beniaminek potrzebował niespełna 60 sekund, by za sprawą trafień Mariusza Kuchnickiego i Wojciecha Jankowskiego uciszyć miejscowych!

W ostatniej części gospodarze mnożyli błędy, od kar po nieskuteczność. Chwilę nieuwagi wykorzystał Przemysław Bomastek. Krążek rozegrali Arkadiusz Marmurowicz z Tomsem Bluksem, a kapitan Nesty pokonał Sobeckiego przy krótkim słupku. W odpowiedzi kontaktowego gola zdobył Bagiński, a wyrównał Marcin Kozłowski. Piątą bramkę strzelili jednak torunianie, a w roli głównej wystąpił Kuchnicki. Do końca meczu GKS, grając w przewadze, naciskał gości, ale nie zdążył wyrównać wyniku.

- Z gry zasłużyliśmy przynajmniej na punkt, a że są trzy, to wypada się tylko cieszyć. Drużyna pokazała, że z każdym można wygrywać. Graliśmy pewnie w obronie i wyprowadzaliśmy skuteczne kontry. Świetnie bronił Plaskiewicz. To był klucz do zwycięstwa - zaznacza Wiesław Walicki, trener Nesty.

Pozostałe wyniki 7. kolejki PLH: Zagłębie Sosnowiec - JKH GKS Jastrzębie 2:4 (0:0, 0:1, 2:3), Ciarko PBS Bank Sanok - MMKS Podhale Nowy Targ 13:1 (4:0, 6:0, 3:1), ComArch Cracovia - Aksam Unia Oświęcim 4:0 (3:0, 0:0, 1:0).

W piątek Nesta zagra w Nowym Targu z Podhalem (godz. 18).