Sensacje i strzeleckie rekordy [podsumowanie 24. kolejki V ligi, gr. 2]

G
Szubinianka dzięki punktom zdobytym walkowerem ponownie zasiadła na fotelu lidera. Pomogli im w tym piłkarze BrzyskoRolu wygrywając w Lipnie jak i markowickie Kujawy remisując w Kruszwicy.

Wyniki, strzelcy, tabela - 24. kolejka V ligi, gr. 2

Kolejny raz w meczu z zespołem z Brzyskorzystewka zawiedli lipnowianie. Przypomnijmy, że w ostatnim meczu poprzedniego sezonu przegrali na wyjeździe 2:4 mimo prowadzenie po pierwszej połowie 2:0. Kosztowało to zespół utratę niemal pewnego awansu. Tym razem Mień na własnym boisku nie znalazła sposobu na sforsowanie obrony gości. Jedyny gol padł tuż przed przerwą gdy z wolnego w poprzeczkę trafił grający szkoleniowiec gości Rafał Krygier, a Maciej Bednarski był bezradny przy dobitce Jarosław Milejczaka Goście sukces zawdzięczają rewelacyjnej postawie młodego golkipera Tomasza Pankowskiego.

Losy pojedynku w Kruszwicy rozstrzygnęły się między 51. a 59 minutą. Gospodarze dwukrotnie obejmowali prowadzenie, jednak goście szybko doprowadzali do remisu. Pewna wygrana z Pałuczanką sprawiła, że coraz bliżej czołowej czwórki jest włocławski Lider.

Kolejka obfitowała też w strzeleckie rekordy. 11. goli obejrzeli kibice w Izbicy. Łupem bramkowym dla gospodarzy podzieliło się dwóch piłkarzy Marek Zentkiewicz i Tomasz Wawrzyniak. Ten pierwszy strzelając 5. goli wyrównał rekord sezonu należący do klubowego kolegi Mariusz Gawrońskiego. Obok Wawrzyniaka po trzy trafienie zaliczyli w tej rundzie Radosław Malinowski z Czarnych i Krzysztof Dróbkowski z Sadownika.

Coraz bardziej ciekawie jest też na dole tabeli. Po klęsce w Izbicy Sparta traci już 6. punktów do bezpośrednio wyprzedzających ją Czarnych, a jeszcze więcej do innych ekip ze strefy spadkowej. Stała się w ten sposób jednym głównym kandydatów do rozstania się z V ligą, a tę grupę prawdopodobnie pożegna aż pięć ostatnich ekip.