Ścisły związek szkoły z osobą Wielkiego Polaka rozpoczął się w 2005 roku, kiedy po przeprowadzonym referendum zapadła decyzja o nadaniu imienia zmarłego wiosną Papieża. Do obchodów przygotowywano się przez kilka miesięcy. Punktem kulminacyjnym miało być przekazanie nowego sztandaru, który należało zmienić z powodu nowej nazwy szkoły. Młodzież zainicjowała cykl wystaw tematycznych w Izbie Patrona pt. "Pielgrzymki św. Jana Pawła II". Jednak ogłoszenie pandemii koronawirusa zakłóciły plany obchodów, które musiały przenieść się w sferę wirtualną. W związku z tym, zrealizowano okolicznościowy projekt "Święty Jan Paweł II" - od narodzin do świętości. Miał on na celu pełniejsze przybliżenie życia, dzieła, nauczania, pontyfikatu, codziennego świadectwa i drogi do świętości patrona. Na szkolnym facebooku cyklicznie publikowano materiały na ten temat.
- Śmiertelny wypadek na DK 15 pod Strzelnem [zdjęcia]
- Sensacyjne odkrycie w Orłowie. Groby mają ponad 2 tysiące lat [zdjęcia]
- Nocny pożar w Balicach pod Janikowem [zdjęcia]
- 1000 plus - to musisz wiedzieć o nowym programie rządu
- Nie zakrywali nosa i ust. Posypały się mandaty
- Ślady po dużej osadzie z okresu neolitu na Kujawach [wideo]
Natomiast uczniowie z klas technikum informatycznego przygotowali okolicznościowe kolaże cyfrowe, które przedstawiają postać Świętego nie tylko w sytuacjach oficjalnych, ale również nieformalnych. Szkoła włączyła się także w projekt zatytułowany „Plecak Pielgrzyma”. W plecaku przesyłano kronikę, która wędrowała szlakiem szkół Archidiecezji Gnieźnieńskiej noszących imię Jana Pawła II. Wpisy w kronice symbolizują wspólnotę dzieci i młodzieży z tych placówek oświatowych.
Dzisiaj 18 maja, delegacja, w skład której weszli dyrektor szkoły Grażyna Kadłubowska, nauczyciel Jan Kowalski oraz uczeń Marcin Gralik przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, złożyła kwiaty pod znajdującą się na budynku szkoły tablicą pamiątkową ku czci świętego Jana Pawła II i w szkolnej Izbie Patrona. W ten sposób oddano hołd urodzonemu sto lat temu Wielkiemu Polakowi w imieniu całej szkolnej społeczności, która ze względów bezpieczeństwa nie mogła uczestniczyć w tym historycznym wydarzeniu.
