Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Setna rocznica urodzin Jana Pawła II. Inowrocławski "Chemik" w hołdzie swojemu patronowi

(Red.)
Społeczność Zespołu Szkół Chemiczno-Elektronicznych im. Jana Pawła II w Inowrocławiu łączy się dzisiaj duchowo ze wszystkimi, którzy obchodzą uroczyście setną rocznicę urodzin patrona szkoły.

Ścisły związek szkoły z osobą Wielkiego Polaka rozpoczął się w 2005 roku, kiedy po przeprowadzonym referendum zapadła decyzja o nadaniu imienia zmarłego wiosną Papieża. Do obchodów przygotowywano się przez kilka miesięcy. Punktem kulminacyjnym miało być przekazanie nowego sztandaru, który należało zmienić z powodu nowej nazwy szkoły. Młodzież zainicjowała cykl wystaw tematycznych w Izbie Patrona pt. "Pielgrzymki św. Jana Pawła II". Jednak ogłoszenie pandemii koronawirusa zakłóciły plany obchodów, które musiały przenieść się w sferę wirtualną. W związku z tym, zrealizowano okolicznościowy projekt "Święty Jan Paweł II" - od narodzin do świętości. Miał on na celu pełniejsze przybliżenie życia, dzieła, nauczania, pontyfikatu, codziennego świadectwa i drogi do świętości patrona. Na szkolnym facebooku cyklicznie publikowano materiały na ten temat.

Natomiast uczniowie z klas technikum informatycznego przygotowali okolicznościowe kolaże cyfrowe, które przedstawiają postać Świętego nie tylko w sytuacjach oficjalnych, ale również nieformalnych. Szkoła włączyła się także w projekt zatytułowany „Plecak Pielgrzyma”. W plecaku przesyłano kronikę, która wędrowała szlakiem szkół Archidiecezji Gnieźnieńskiej noszących imię Jana Pawła II. Wpisy w kronice symbolizują wspólnotę dzieci i młodzieży z tych placówek oświatowych.

Dzisiaj 18 maja, delegacja, w skład której weszli dyrektor szkoły Grażyna Kadłubowska, nauczyciel Jan Kowalski oraz uczeń Marcin Gralik przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, złożyła kwiaty pod znajdującą się na budynku szkoły tablicą pamiątkową ku czci świętego Jana Pawła II i w szkolnej Izbie Patrona. W ten sposób oddano hołd urodzonemu sto lat temu Wielkiemu Polakowi w imieniu całej szkolnej społeczności, która ze względów bezpieczeństwa nie mogła uczestniczyć w tym historycznym wydarzeniu.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska