Sparing zamiast ligi - Wda przegrała z Turem

Bramkarz Wdy Robert Tomaszewski już w pierwszym kwadransie musiał dwa razy wyciągać piłkę z siatki Sławomir Wojciechowski
W piątek na boisku w Unisławiu Wda rozegrała sparing z drugoligowym Turem Turek. Przegrała go zasłużenie 1:3.

WDA Świecie - TUR Turek 1:3 (1:2)
Bramka dla Wdy: Krzysztof Szal (45.)
WDA: Tomaszewski (46. Paczkowski) - Fredyk (46. D. Raszka), Urbański (46. Żurek), A.Raszka, Wenerski (46. Malczuk) - Grzywaczewski (25. Szal), Łożyński (46. Żurowski) - Olszewski (46. Talaśka), Szczygielski (46. Czerwiński), Modracki (46. Brzeziński) - Woźniak (46. Kordowski)

Obie drużyny skorzystały z weekendowych pauz. Tur miał planową przerwę (wypadł mu w terminarzu mecz z Polonią Słubice, która wycofała się z rozgrywek). Z kolei Wda miała w sobotę zmierzyć się z Mieszkiem Gniezno, lecz ten wciąż ma zawieszoną licencję.
W sparingu lepiej zaprezentował się drugoligowiec, który już po 13. minutach prowadził 2:0. Wda, w której szeregach zabrakło Dariusza Jackiewicza i Patryka Kiełpińskiego, dobry moment miała od 20. minuty do końca 1. połowy. W 45. min. kontaktowego gola zdobył Krzysztof Szal. Wcześniej na listę strzelców mogli wpisać się Mateusz Fredyk, Szal i Patryk Urrbański.
Po przerwie trener Marcin Olejniczak wpuścił na boisko prawie nową jedenastkę. Gra trzecioligowca siadła, chociaż w 52. min. był on blisko wyrównania. Jednak bramkarz Tura instynktownie obronił strzał Adriana Raszki. W 64. min. Tur zdobył trzecią bramkę i potem kontrolował wydarzenia na boisku.

Ten sparing był okazją do pokazania się trenerowi zawodników, którzy jeszcze nie grali w lidze - tj. Jakuba Malczuka, Piotra Żurka, Macieja Paczkowskiego, Adriana Raszki, Dawida Raszki, Borysa Modrackiego i Mateusza Kordowskiego. Czy, któryś z nich przekonał do siebie szkoleniowca? Przekonamy się za tydzień w spotkaniu z Unią Solec Kujawski.