Sparta Brodnica wygrała w Lesznie! Kontakt z rywalami utrzymany

(ARKL)
Sparta Brodnica pod wodzą Patryka Kupczyka lepiej punktuje na wyjazdach. Wygrana nad Polonią to trzecie zwycięstwo żółto-czarnych na obcym boisku w tym sezonie III ligi. fot. Marek Kaśków/archiwum
Piłkarze Sparty Brodnica na inaugurację rundy wiosennej pokonali 2:1 (1:0) w Lesznie miejscową Polonię.

Przeczytaj także: Niespodzianki na inaugurację rundy wiosennej [wyniki 29 kolejki III ligi, zdjęcia]

Polonia Leszno - Sparta Brodnica 1:2 (0:1)
Bramki: Maciej Tomkowiak (90+2) - Robert Ehlert (40), Łukasz Ciechowski (90+1)
SPARTA: Goszka - Magalski, Rogalski, Velani, Holić - M. Wiśniewski (65. Rupiński), Zakrzewski - Ł. Ciechowski, Bruno (89. Vukicević), Syska (78. Szpręglewski) - Ehlert (80. Sz. Ciechowski).
Żółta kartka: M. Wiśniewski (dla Sparty).

Dzięki temu zwycięstwu, żółto-czarni nie tylko zrewanżowali się za jesienną porażkę w Brodnicy (0:3), ale i przede wszystkim utrzymali kontakt z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie w III lidze. W 40. minucie rzut wolny niemal z połowy boiska rozegrał długim podaniem Rafał Rogalski, a spod opieki obrońców uwolnil się Robert Ehlert, który obrócił się i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza Polonii.

Pod koniec spotkania Sparta podwyższyła prowadzenie za sprawą braterskiej akcji Ciechowskich. Wprowadzony w drugiej połowie Szymon Ciechowski wrzucił piłkę w pole karne do starszego Łukasza, a ten przypieczętował zwycięstwo gości. Chwilę później dekoncentrację wykorzystał Maciej Tomkowiak, który płaskim strzałem z ok. 20 metrów kompletnie zaskoczył Bartosza Goszkę. W ostatnich sekundach podopieczni Patryka Kupczyka wytrzymali napięcie i dowieźli trzy punkty do końcowego gwizdka.

Sparta po tym spotkaniu zajmuje 14. miejsce w tabeli III ligi z dorobkiem 18 "oczek". W następnej, 18. kolejce brodniczanie podejmą ekipę Unii Swarzędz (sobota, godz. 14).

Więcej o III lidze przeczytasz w poniedziałkowym wydaniu "Pomorskiej", a także serwisie pomorska.pl/pilka. O meczu Polonii ze Spartą przeczytasz w "Pomorskiej" w środę - wydanie toruńskie.