MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Specjalistyczny Szpital Miejski w Toruniu z prestiżową nagrodą za leczenie udarów mózgu

Dominik Fijałkowski
Dominik Fijałkowski
Zespół Oddziału Neurologii i Leczenia Udarów Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu z dokumentami poświadczającymi przyznanie prestiżowej nagrody
Zespół Oddziału Neurologii i Leczenia Udarów Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu z dokumentami poświadczającymi przyznanie prestiżowej nagrody Nadesłane
Specjalistyczny Szpital Miejski im. Mikołaja Kopernika w Toruniu został po raz kolejny nagrodzony za leczenie udarów mózgu. Stało się to podczas konferencji naukowej w szwajcarskiej Bazylei.

- Zostaliśmy uhonorowani przez Europejską Organizację Udarową (ESO) oraz Inicjatywę Angels - informuje Eryk Milarski, rzecznik prasowy toruńskiego szpitala.

Dodaje on również, że najwyższy status nagrody (Diamond Status) został przyznany toruńskiej placówce podczas najważniejszej dla ośrodków udarowych konferencji (European Stroke Organisation Conference-ESOC), która tym razem odbywała się w szwajcarskiej Bazylei. Nagrodę odebrał dr n. med. Marcin Rogoziewicz, koordynator Oddziału Neurologii i Leczenia Udarów .

Eryk Milarski przypomina też, że wyniki decydujące o przyznaniu nagrody analizowane są kwartalnie. Toruński Specjalistyczny Szpital Miejski spełnił najwyższe wymogi we wszystkich kwartałach 2023 roku. Leczenie udarów mózgu jest ściśle monitorowane przez Europejską Organizacje Udarową i Inicjatywę Angels poprzez dedykowane rejestry udarowe.''

- Analizowanych jest wiele parametrów. Na przykład liczba wykonanych procedur reperfuzyjnych, czas podania leku trombolitycznego od chwili dotarcia chorego do danego szpitala, sposób diagnostyki, prowadzonego leczenia i rehabilitacji - słyszymy od Eryka Milarskiego.

Doskonałe wyniki w leczeniu udarów mózgu w toruńskim szpitalu są efektem ciężkiej pracy i profesjonalizmu wielu osób z poszczególnych komórek organizacyjnych tej placówki, oddziałów:

  • Neurologii i Leczenia Udarów,

  • Rehabilitacji oraz Konsultantów,

  • Szpitalnego Oddziału Ratunkowego,

  • a także Zakładu Radiologii i Laboratorium.

W Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Toruniu liczba wykonywanych procedur trombolizy dożylnej przekracza średnio 40 proc., a czas podania leku trombolitycznego nie przekracza 25 minut.

- Te wyniki szeregują szpital w Toruniu w ścisłej światowej czołówce ośrodków udarowych. Należy zaznaczyć, że tutejszy ośrodek jest jak dotąd jedyny w województwie kujawsko-pomorskim, który spełnia wymagane kryteria nagrody Status Diamond - przypomina Eryk Milarski.

Nagroda przyznana Specjalistycznemu Szpitalowi Miejskiemu im. M. Kopernika w Toruniu podczas konferencji w Bazylei nie jest jedyną, jaką za leczenie udarów mózgu otrzymała w ostatnich latach ta placówka. Podobną nagrodę przyznano szpitalowi podczas konferencji w 2023 roku w Monachium. Ponadto Sekcja Chorób Naczyniowych Polskiego Towarzystwa Neurologicznego również uhonorowała SSM za wyniki w leczeniu udarów mózgu na konferencji w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie w 2023 roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grosicki kończy karierę, Polacy przed Francją czyli STUDIO EURO odc.5

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Specjalistyczny Szpital Miejski w Toruniu z prestiżową nagrodą za leczenie udarów mózgu - Nowości Dziennik Toruński

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska