https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Spekulacje dotyczące sprzedaży żnińskiej cukrowni znalazły potwierdzenie jedynie w połowie

(szym)
Mimo plotek, budynki cukrowni nadal należą do KSC SA. Jest za to zainteresowanie jednej z firm, którego skutkiem jest podpisanie umowy przedwstępnej.
Mimo plotek, budynki cukrowni nadal należą do KSC SA. Jest za to zainteresowanie jednej z firm, którego skutkiem jest podpisanie umowy przedwstępnej. Szymon Cieślak
Krążące od kilku tygodni po Żninie spekulacje dotyczące sprzedaży żnińskiej cukrowni znalazły potwierdzenie jedynie w połowie. O ile jest firma zainteresowana kupnem terenu należącego do KSC SA, o tyle, jak na razie nie ma ostatecznej decyzji dotyczącej sprzedaży.

Krajowa Spółka Cukrowa SA poinformowała nas, że w połowie marca tego roku podpisano przedwstępną umowę sprzedaży. O tym, kto chce zostać nowym właścicielem dawnej fabryki cukru, KSC SA na razie nie zdradza.

Więcej wiadomości ze Żnina na www.pomorska.pl/znin.

- Przedmiotowa umowa stanowi deklarację nabycia prawa użytkowania wieczystego gruntu położonego w Żninie pomiędzy ulicą Janickiego, linia kolejową i brzegami Wielkiego Jeziora Żnińskiego o łącznej powierzchni ok. 34,5 ha wraz z własnością budynków i budowli znajdujących się na tym terenie pod określonymi warunkami - informuje Szymon Smajdor, specjalista ds. promocji z Biura Promocji i Public Relations KSC SA. - Warunki te stanowią jednak tajemnicę handlową i tajemnicę przedsiębiorców będących stronami umowy, zarówno pod względem identyfikacji drugiej strony umowy, jak i wartości sprzedaży.
Spółka, która nadal jest właścicielem terenu przy ul. Klemensa Janickiego, nie potwierdza, że sprzedaż ma nastąpić wiosną tego roku. Jej termin może być odleglejszy. - Możemy jedynie ujawnić, że ostateczna transakcja sprzedaży może być przeprowadzona jeszcze w obecnym roku kalendarzowym, a jej wartość jest nie niższa niż cena wywoławcza w ostatnio przeprowadzonym nieograniczonym przetargu publicznym, do czego Krajowa Spółka Cukrowa S.A. zobligowana jest obowiązującymi przepisami i decyzjami korporacyjnymi - dodaje S. Smajdor.

Cena wywoławcza w ostatnim przetargu, który był zaplanowany na listopad ubiegłego roku, wynosiła 4 780.000 zł.

Wszystkie budynki znajdujące się na terenie cukrowni są nadal wykorzystywane na potrzeby logistyczne spółki cukrowej. Pracownicy zakładu w Żninie, którzy podlegają zapisom Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy, po sprzedaży terenu będą mogli być przeniesieni do innych miejsc na terenie województwa kujawsko - pomorskiego.

Ostatnio KSC ogłosiło na swojej stronie internetowej, że zaprasza do składania ofert firmy zainteresowane zakupem między innymi złomu silników elektrycznych, złomu stalowego i aluminium, także ze żnińskiego zakładu.

Czytaj e-wydanie »
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Czy coś nowego na temat cukrowni wiadomo?

g
gość

Szkoda Cukrowni i szkoda ludzi:(

G
Gość
W dniu 07.04.2015 o 22:54, Cezar napisał:

To  wielka nieudolność władz ,że takie miejsce od lat nie przynosi zysków. To jest działanie na niekorzyść powiatu. To jest karygodne bo po drugie  ten obiekt niszczeje.

Chłopie.... zanim się wypowiesz, poczytałbyś coś na ten temat. A nie pisał głupoty.

C
Cezar

To  wielka nieudolność władz ,że takie miejsce od lat nie przynosi zysków. To jest działanie na niekorzyść powiatu. To jest karygodne bo po drugie  ten obiekt niszczeje.

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska