W skład komitetu wchodzi 20 osób. To samorządowcy i przedstawiciele lokalnych instytucji sportowych. Na czele komitetu jako jego przewodniczący stanął burmistrz Sępólna Waldemar Stupałkowski. Zastępcą został Michał Marszałkowski - przewodniczący Kujawsko-Pomorskiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe.
Pozostali członkowie to sekretarz LZS, Maria Głazik, przewodniczący Rady Gminnej LZS w Sępólnie Tomasz Marciniak, burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski i Kamienia Krajeńskiego - Wojciech Głomski, wójt Sośna i Kęsowa, przewodniczący rady Miejskiej Franciszek Lesinski, komendanci straży pożarnej i policji: Maciej Suchomski, Artur Cetnarski i Paweł Zawada. Komitet tworzą również Marek Chart - dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji, Tadeusz Telicki - starszy. inspektor sportu w CSiR, Julita Maciaszek - dyrektorka Centrum Kultury i Sztuki, a także zarząd MLKS Krajna: prezes Radosław Lipiński, wiceprezes Jolanta Bukolt, sekretarz Tomasz Aderjahn i kierownik klubu Natalia Szponarska.
Finał igrzysk odbędzie się w zmienionym terminie - między 19 a 21 czerwca (pierwotnie był to 12-14 czerwca). Olimpiada organizowana jest w Kujawsko-Pomorskiem co cztery lata od 1960 roku, równolegle do światowych igrzysk olimpijskich. Ostatni raz Sępólno było gospodarzem wydarzenia w 1992 roku. Sportowców gościł też Więcbork 16 lat temu. Gospodarzem poprzednich igrzysk było Chełmno.
Zobacz też:
https://pomorska.pl/sepolno-krajenskie-niczym-olimpijskie-tokio-tu-tez-zaplonie-znicz/ar/c1-14221827
Organizatorzy spodziewają się około 2 tysięcy zawodników z całego województwa. Rozgrywki w ponad 20 dyscyplinach sportowych odbywać się będą nie tylko na sępoleńskich obiektach sportowych, ale też w Kamieniu, Więcborku, czy w Kęsowie w powiecie tucholskim.
