W pomieszczeniach z oknami sięgającymi od podłogi do stropu trudno utrzymać stałą temperaturę. Chłód przenikający przez dużą powierzchnię szyb powoduje szybsze wyziębianie się powietrza wewnątrz budynku.
Koszmarny grzejnik ścienny
Wykorzystanie tradycyjnych grzejników wolnostojących czy naściennych jest mocno ograniczone, a nawet niemożliwe - właśnie z powodu rozwiązania architektonicznego. Wyobraźmy sobie grzejnik ścienny zamontowany przed ogromną taflą okienną. Dla architekta wnętrz to prawdziwa porażka.
Pod podłogą
Eleganckim i skutecznym rozwiązaniem w takich obiektach są grzejniki kanałowe, które można dopasować do wszystkich projektów wnętrz oraz indywidualnych potrzeb użytkowników. Montowane pod poziomem podłogi, pozostają dyskretnym elementem otoczenia.
Po zamontowaniu jedynymi widocznymi częściami urządzenia pozostają kratka osłaniająca wymiennik ciepła oraz dekoracyjna rama okalająca, które mogą być dopasowywane pod względem kolorystycznym i wzorniczym do indywidualnych projektów.
Kratki górne wykonane z wysokoudarowego aluminium lub katodowanego aluminium występują w dwóch różnych wersjach wykończenia powierzchni: linearnej (wzdłużne) oraz zwijanej (poprzeczne). Standardowo są dostępne w kolorze naturalnego aluminium.
Naturalny obieg powietrza
Grzejnik do montażu w warstwie wylewki podłogowej wykorzystuje zjawisko naturalnej konwekcji powietrza. Umieszczony przy drzwiach balkonowych lub witrynie, emituje ciepło, które unosi się pionowo, tworząc kurtynę termiczną.
Ta zapobiega skutecznie opadaniu powietrza schłodzonego przez powierzchnię szyb.
Na podst. informacji prasowej Zehnder Polska