Sroga lekcja Zawiszy od Chojniczanki [zdjęcia i wideo]

(ARKL)
Zawisza Bydgoszcz zaznał kolejne porażki.
Zawisza Bydgoszcz zaznał kolejne porażki. fot. Jarosław Pruss
W środowym sparingu w Bydgoszczy miejscowy Zawiszy wysoko przegrał z Chojniczanką Chojnice.

Zawisza-Chojniczanka sparing

Sprawny Miś - zobacz zmagania małych sportowców

Zawisza Bydgoszcz - Chojniczanka Chojnice 0:3 (0:3)
Bramki: Karol Gregorek (3), Szymon Kaźmierowski (7), Paweł Posmyk (44)
ZAWISZA (I połowa): Pejkow - Stefańczyk, Hrymowicz, Skrzyński, Oleksy - Markowski, Mąka, Martins Ekwueme, Nowak, Błąd - Leśniewski. (II połowa): Witan - P. Cuper, Drzymont, Ilków-Gołąb, Jankowski - Geworgian, Strąk, Kukoľ, Zawistowski, Masłowski - Wójcicki.
CHOJNICZANKA: Misztal (46. Krakowiak) - Gogol, Sierant, Kaśnikowski, Bednarek - Posmyk (58. Juchacz), Pach (60. Szczepan), Atanacković (46. Parzy), Iwanicki (46. Lenart) - Gregorek (46. Tatara, 74. Pestka), Kaźmierowski (60. Ligienza).

Mecz nie ułożył się najlepiej dla zawiszan, którzy zanim poważnie weszli w spotkanie, to już przegrywali 0:2. Najpierw składną akcję wykończył Karol Gregorek, a później kontratak i sytuację "sam na sam" z Bojanem Pejkowem wykorzystał Szymon Kaźmierowski. Przed przerwą bydgoszczan dobił Paweł Posmyk, którego uderzenie ze skraju "szesnastki" znalazło drogę do siatki Bułgara.

W drugiej części Zawisza przeważał, choć z inicjatywy beniaminka I ligi nic nie wynikało. Nie udało się zdobyć nawet honorowej bramki.

Dla podopiecznych trenera Janusza Kubota była to trzecia porażka w zimowym okresie przygotowawczym. Wcześniej niebiesko-czarni przegrali 1:2 z OKS-em Olsztyn, a w poprzedni weekend ulegli Lechii Gdańsk 0:1.