Stalex Liga. Dogrywki i rzuty karne w Pucharze Ligi

Do zawodników Unisław Team uśmiechnął się wczoraj szczęśliwy los. Mimo porażki z Grudziądz Team nie odpadli z Pucharu Ligi. Sławomir Wojciechowski
To była bardzo emocjonująca niedziela w Stalex Lidze w Świeciu. Kibiców rozgrzały zwłaszcza mecze pucharowe, które wyłoniły kolejnych półfinalistów.

Wczoraj dokończono 3. rundę Pucharu Ligi. W pierwszy spotkaniu doszło do niespodzianki, bo Unisław Team PBDI po dogrywce uległ słabo spisującemu się ostatnio Grudziądz Team 3:6. W regulaminowym czasie gry był remis 3:3, choć grudziądzanie prowadzili już 3:1. W dodatkowych 5 minutach drużyna z Grudziądza szybko objęła prowadzenie, by później jeszcze dwukrotnie skontrować rywali, którzy wszystko postawili na jedną kartę.
Jeszcze więcej emocji było w starciu Ultimate Team Bydgoszcz z Unisław Friends. Po 40 minutach był remis 4:4, choć przyjaciele wygrywali już 4:1. Wynik utrzymał się po dwóch pięciominutowych dogrywkach. Zwycięzcę wyłoniły dopiero rzuty karne, które lepiej egzekwowali bydgoszczanie.
Przypomnijmy, że pierwszym półfinalistą w sobotę zostało SPX FT MDD WSG Bydgoszcz.

Puchar Ligi - 3. runda: Unisław Team PBDI - Grudziądz Team 3:6 po dogrywce (3:3, 1:2, d. 0:3) - Jakub Piotrowski, Rafał Szatkowski, Jakub Hapka (UT), Bartosz Panter 2, Mateusz Wojciechowski, Mariusz Osiński, Damian Gmiński, Michał Krohn (GT).

Ultimate Team Bydgoszcz - Unisław Friends 4:4 po dwóch dogrywkach (4:4, 1:1, d. 0:0), karne 6:5 - Ireneusz Szczęsny 2, Marek Gwit 2 (UT), Dawid Berej 3, Dawid Łobodziński (UF).

Z uwagi na trzy mecze w 3. rundzie czwartego półfinalistę wyłoniło losowanie, w którym uczestniczyli wszyscy trzej przegrani tej fazie. Los uśmiechnął się do Unisław Team PBDI i to on wciąż ma szanse wywalczyć to trofeum. W półfinale dojdzie do przedwczesnego finału, bo Unisław Team zmierzy się z SPX FT MDD WSG Bydgoszcz. W drugiej parze zagrają Ultimate Team Bydgoszcz i Grudziądz Team.

Wojownik walczy do końca

Wczoraj rozegrano także trzy spotkania o punkty. W I lidze WSG/Twoja Szkoła Grudziądz zremisowała z Coco-Studio.pl Bydgoszcz 4:4 tracąc dwa decydujące gole w samej końcówce. Ten wynik przekreśla praktycznie szanse obu ekip na bezpośredni awans do ćwierćfinału.
Z kolei w grupie “A" II ligi doszło do zaległego meczu na szczycie z 2. kolejki, w którym Ultimate Team Bydgoszcz przegrał z Wojownikiem Wabcz 5:6. Bydgoszczanie do pojedynku przystąpili mając w nogach spotkanie pucharowe z dwiema dogrywkami. I w końcówce zabrakło im sił, bo nie utrzymali prowadzenia 5:3. Wojownik mocno przybliżył się do gry w barażach.

I liga - 4. kolejka (dokończenie): WSD/Twoja Szkoła Grudziądz - Coco-Studio.pl 4:4 (3:2) - Michał Majka 2, Sebastian Cyrankowski, Tomasz Piskorski (WSD), Tomasz Ejankowski, Damian Jaszczerski, Radosław Zużydło, Michał Konwiński (C).

II liga “A" - 2. kolejka (dokończenie): Ultimate Team Bydgoszcz - Wojownik Wabcz 5:6 (2:1)- Marcin Napierała 2, Grzegorz Sułkowski, Grzegorz Muzykiewicz, Radosław Teliszewski (UT), Marcin Janus 4, Arkadiusz Marchlik, Roman Strupowski (W).

II liga “B" - 5. kolejka (dokończenie): TB Projekt - Huragan Trzebcz 2:2 (1:0) - Andrzej Kunda, Cezary Zieliński (TB), Krystian Krauze, Dariusz Jabłoński (H).