Stalex Liga. Gazeta Pomorska.pl i Syla/Kręgielnia Uni Partner awansowały do extraligi

Gazeta Pomorska.pl przypieczętowała 1. miejsce w grupie "A" II ligi
Gazeta Pomorska.pl przypieczętowała 1. miejsce w grupie "A" II ligi Sławomir Wojciechowski
W piątkowy wieczór w Stalex Lidze w Świeciu rozstrzygnęło się kto zajmie 1. miejsca w obu grupach II ligi, a co za tym idzie przyszły sezon zacznie w extralidze.

Najpierw poznaliśmy najlepszą ekipę w grupie "B" II ligi. Zgodnie z przewidywaniami została nią Syla/Kręgielnia Uni Partner Świecie. Wczoraj nie miała ona najmniejszych problemów z ograniem Świeckich Orłów. Wygrała 9:2. Worek z bramkami w 10. min. strzałem z rzutu wolnego rozwiązał Przemysław Kozicki. Potem do przerwy hat-tricka dołożył Grzegorz Sułkowski, który jest obecnie najlepszym strzelcem II ligi. Po przerwie Syla kontrolowała wydarzenia na boisku strzelając kolejne pięć goli. Orły zdołały zaliczyć tylko dwa honorowe trafienia.
W grupie "A" najlepsza okazała się Gazeta Pomorska.pl. Zespół z Bydgoszczy miał znacznie trudniejszą przeprawę z Klubem Podróżnika/Ikar Jeżewo. Wygrał 3:2. Jeżewianie zbyt późno przy wyniku 3:1 wzięli się do odrabiania strat. Kontaktowego gola strzelili dopiero na 5 sekund przed końcem.
Dodajmy, że Gazeta Pomorska.pl i Syla/Kręgielnia zagrają później mecz o mistrzostwo II ligi. Będą także rozstawione w rundzie barażowej. Poza tym, co najważniejsze, obie drużyny w sezonie 2015/16 zagrają w extralidze. O ile ponownie zgłoszą się do świeckich rozgrywek.

Wyniki - II liga "A": Gazeta Pomorska.pl - Klub Podróżnika/Ikar Jeżewo 3:2 (2:1) - Zieliński 2, Szefka 1 (GP), Grabka 1, Romanowski 1 (KP).

1. Gazeta Pomorska.pl 5 13 26-14
2. Akropol/Coffein 3 6 12-12
3. Chełmża Futsal Team 3 5 12-9
4. KP/Ikar Jeżewo 4 4 28-20
5. POL-HEM 3 3 13-12
6. ZSM Menedżer 4 0 11-35

II liga "B": Syla/Kręgielnia Uni Partner - Świeckie Orły 9:2 (4:0) - Sułkowski 3, Popa 2, Kozicki 1, Stolkowski 1, Dąbrowski 1, Brachucki 1 (S), Igliński 1, Przesmycki 1 (ŚO).

Olimpia gromi

W piątkowy wieczór rozegrano też jedno spotkanie w III lidze. Dominację w grupie "A" potwierdziła drużyna z Drzycimia. Olimpia rozgromiła wicelidera TB Projekt 13:3. Losy spotkania rozstrzygnęły się szybko. Drzycimianie już do przerwy wygrywali 7:1. W 2. połowie TB Projekt strzelił dwa gole, ale na więcej go nie było stać. W zespole z Drzycimia ponownie formą strzelecką błysnął Przemysław Krajczewski. Tym razem sześć razy umieścił piłkę w bramce rywali.

III liga "A": TB Projekt - Olimpia Drzycim 3:13 (1:7) - Doligalski 1, Ambroziak 1, Cosban 1 (TB), Krajczewski 6, M. Włoch 2, R. Kruszczyński 2, Grzybowski 2, M. Kruszczyński 1 (O).

1. Olimpia Drzycim 3 9 28-8
2. TB Projekt 4 6 17-22
3. System Świecie 2 3 10-11
4. Darmex-Casing 2 1 4-7
5. SKP Wozownia 3 1 6-17

Kolejne mecze w Stalex Lidze rozgrywane będą w hali widowiskowo-sportowej w Świeciu dziś (od godz. 15) i jutro (od godz. 17.20).