Stalex Liga. Ultimate Team Bydgoszcz zgarnął Puchar Ligi

Bydgoski finał Pucharu Ligi rozstrzygnęła dopiero dogrywka
Bydgoski finał Pucharu Ligi rozstrzygnęła dopiero dogrywka Sławomir Wojciechowski
W niedzielę poznaliśmy pierwszego triumfatora siódmego sezonu Stalex Ligi w Świeciu. Pierwszy w historii Puchar Ligi powędrował do debiutanta z Bydgoszczy.

Stalex Liga w Świeciu (finał Pucharu Ligi)

ULTIMATE TEAM BYDGOSZCZ - SPX FT MDD WSG BYDGOSZCZ 6:5 (5:5, 3:0, dogrywka 1:0)
Bramki: Grzegorz Sułkowski 2, Grzegorz Muzykiewicz 2, Marcin Napierała, Femi Adenuga (U), Adam Wiśniewski 2, Grzegorz Trzaskowski, Radosław Matyśkiewicz, Krzysztof Wasiak (SPX).
Ultimate: Tatera - Laskowski, Adenuga, Mouhayouss, Muzykiewicz, Sułkowski, Szczęsny, Napierała, S. Zieliński, Szurgot.
SPX: Kmiecik, Gruszczyński - Graczyk, Hełminiak, R. Kanik, Matyśkiewicz, Nowicki, Trzaskowski, Wasiak, Wiśniewski, Zelma.

Do walki o pierwszy w historii świeckiej halówki Puchar Ligi stanęło 28 drużyn. Do wielkiego finału dotarły dwie ekipy z Bydgoszczy. Więcej szans na wygraną dawano SPX, ale to debiutant siódmego sezonu rozdawał tego dnia karty. Do przerwy Ultimate Team prowadził 3:0 po strzałach Femi Adenungi, Marcina Napierały i Grzegorza Sułkowskiego. Na początku 2. połowy Mariusz Tatera skapitulował po strzale Grzegorza Trzaskowskiego, lecz w odpowiedzi dwukrotnie do bramki rywali trafił Grzegorz Muzykiewicz. I było 5:1. Piłkarze Ultimate mieli później kilka szans na postawienie kropki nad "i", ale je seryjnie marnowali. Femi Adenuga przestrzelił m.in. rzut karny przedłużony. Tymczasem ubiegłoroczny wicemistrz Stalex Ligi walczył do końca i mu to się opłaciło, bo odrobił wszystkie straty doprowadzając do dogrywki. Do remisu 5:5 na 27 sekund przed końcową syreną doprowadził Adam Wiśniewski wykorzystując rzut karny przedłużony.

W dodatkowych 5 minutach padł tylko jeden gol. W 43. min. strzelił go świecianin w barwach Ultimate Team Grzegorz Sułkowski.

MVP finału został wybrany Grzegorz Muzykiewicz, który zapisał na koncie po dwie bramki i asysty. Królem strzelców całego Pucharu Ligi został jego kolega z drużyny Ireneusz Szczęsny - 13 goli.

Wojownik piąty

W sobotę i niedzielę rozegrano cztery mecze o końcowe lokaty. Pojedynki o 25. i 13. miejsce nie doszły do skutku, bo na zawody nie stawili się Typy Grube Bydgoszcz i Gresta Świecie. W najciekawszym meczu o 5. miejsce z udziałem dwóch wielkich przegranych ćwierćfinału Wojownik Wabcz pokonał WSD/Twoja Szkoła Grudziądz 8:2. Cztery gole strzelił Marcin Janus, który przypieczętował tym samym triumf w rankingach "strzelców" i "złoty but". Janus miał jeszcze szansę być najlepszym w klasyfikacji kanadyjskiej, lecz tu w ostatniej chwili wyprzedził go o 3 punkty Tomasz Romanowski z Klubu Podróżnika/Ikar Jeżewo. Ten w sobotę w wygranym spotkaniu o 23. miejsce ze Spartą Przysiersk 14:3 strzelił 7 goli i zaliczył 3 asysty, a więc do klasyfikacji kanadyjskiej dopisał 10 punktów.

Wyniki - mecz o 31. miejsce: System Świecie - Olimpia/Juniorzy Drzycim 7:10 (2:3) - Łukasz Luranc 5, Bartłomiej Juszczak 2 (S), Jacek Szulc 7, Łukasz Włoch, Bartłomiej Juszczak (sam. - O).

Mecz o 27. miejsce: Menedżer - SKP Wozownia 6:1 (2:0) - Dominik Gackowski 3, Paweł Jagodziński 2, Sebastian Wiśniewski (M), Przemysław Chmurzyński (SKP).

Mecz o 25. miejsce: Deja Vu Team - Typy Grube Bydgoszcz 10:0 walkower - bydgoszczanie nie przyjechali na zawody.

Mecz o 23. miejsce: Klub Podróżnika/Ikar Jeżewo - Sparta Przysiersk 14:3 (4:1) - Tomasz Romanowski 7, Marek Szymański 5, Mateusz Grabka, Mateusz Szymecki (sam. - KP), Mateusz Szymecki, Szymon Wróbel, Tomasz Molus (S).

Mecz o 13. miejsce: Chełmża Futsal Team - Gresta Hurtownia Stali Świecie 10:0 walkower - świecianie nie przyjechali na zawody.

Mecz o 5. miejsce: Wojownik Wabcz - WSD/Twoja Szkoła Grudziądz 8:2 (3:1) - Marcin Janus 4, Szymon Szymański 2, Krzysztof Janowski, Remigiusz Więdłocha (W), Fabian Chodyna 2 (WSD).

Kto zagra w finale?

W niedzielę kibiców w Świeciu czekają kolejne emocje związane z rewanżami w półfinale. Przypomnijmy, że w pierwszych meczach Euro-Drób Toruń pokonał SPX FT MDD WSG Bydgoszcz 3:2, a Coco-Studio.pl Bydgoszcz - Raf-Mix/Stalwit 4:2. Rewanże rozpoczną się o godz. 19 i 20. Wcześniej (od godz. 17) odbędą się mecze o 34. miejsce oraz o 21. miejsce, czyli puchar pocieszenia dla najlepszego trzecioligowca.
Gala finałowa siódmego sezonu Stalex Ligi zaplanowana jest na sobotę 22 marca o godz. 18.