Stalex Liga w Świeciu. Mistrzostwo dla Helvetii Chełmno

Piłkarze Helvetii Chełmno na najwyższym podium Stalex Liga
Piłkarze Helvetii Chełmno na najwyższym podium Stalex Liga Sławomir Wojciechowski
HF Helvetia Chełmno najlepsza w czwartej edycji Halowej Ligi Piłki Nożnej “Stalex Liga" w Świeciu. Chełmnianie w finale zwyciężyli Kemirę/TransRem Unisław Team 7:4.

Helvetia Chełmno - KEMIRA/TRANSREM UNISŁAW TEAM 7:4 (1:2)
0:1 Michał Kowalski, 1:1 Wojciech Ernest, 1:2 Paweł Gorczyński, 1:3 Marcin Janus, 2:3 Adam Szulc, 3:3 Piotr Gross, 4:3 Dariusz Pawski, 4:4 M. Janus, 5:4 D. Pawski, 6:4 Szymon Marks, 7:4 W. Ernest
HELVETIA: Rafał Pawłowski - Rafał Baranowski, Wojciech Ernest, Dawid Kozłowski, Piotr Gross, Szymon Marks, Dariusz Pawski, Krzysztof Piłat, Adam Szulc, Janusz Wydrzyński
KEMIRA: Bartosz Piotrowski, Kamil Ciesielski, Paweł Gorczyński, Marcin Janus, Michał Kowalski, Dawid Łobodziński, Piotr Maksymiak, Mariusz Malewski, Jerzy Siemieniecki, Grzegorz Stawikowski, Wojciech Wyka

Mecz finałowy miał dwie fazy. Pierwsza należała do Kemiry, która prowadziła 1:0 i 3:1. Zryw chełmnian nastąpił od 27. minuty. Helvetia nie tylko odrobiła straty, ale też objęła prowadzenie 4:3. Piłkarze z Unisławia zdołali wyrównać, ale to było wszystko na co było ich stać. Ostatnie dwie minuty to trzy gole dla Helvetii. Dwa zdobyte, gdy rywale wycofali bramkarza. To trzeci medal dla zespołu z Chełmna w świeckiej halówce. Najpierw zdobył brąz, potem srebro a teraz złoto. Gratulujemy.

Pięć goli Retlewskiego

Raf-Mix/Strażak Przechowo - Ohapki Grudziądz 7:3 (4:3)
1:0 Dawid Retlewski, 1:1 Bartosz Rybiński, 1:2 Mariusz Broda, 2:2 D. Retlewski, 3:2 D. Retlewski, 3:3 MichałHorna, 4:3 Marcin Zużydło, 5:3 Daniel Katerla, 6:3 D. Retlewski, 7:3 D. Retlewski
STRAŻAK: Przemysław Syrocki - Robert Jasik, Marcin Wanat, Mariusz Raczkowski, Marcin Zużydło, Dawid Retlewski, Dawid Paczkowski, Daniel Katerla, Piotr Lebioda.
OHAPKI: Mariusz Śliwiński - Mariusz Broda, Bartosz Rybiński, Michał Horna, Przemysław Lamkowski, Mateusz Budziński, Jan Stańda, Marcin Szczepaniak, Mariusz Żyżyński

Mecz o brąz był zacięty tylko do przerwy. W 2. połowie dominował ubiegłoroczny mistrz. Bohaterem spotkania został Dawid Retlewski. Piłkarz Chemika Bydgoszcz zdobył 5 goli.