Stalex Liga. Zacięta rywalizacja o I ligę w grupie “A"

Piłkarze Akropolu Team doznali pierwszej porażki w tym sezonie. Zatrzymał ich aktualny wicemistrz. Sławomir Wojciechowski
W niedzielę rozegrano kolejne siedem meczów w Stalex Lidze w Świeciu. Po nich nie poznaliśmy jeszcze pierwszego pierwszoligowca, choć niektórzy już są niemal pewni, że nimi będą.

W niedzielę pierwszej porażki doznał Akropol Team, który w meczu na szczycie grupy “E" przegrał z SPX FT MDD WSG Bydgoszcz 2:7. Do przerwy bydgoszczanie mieli problem z młodymi zawodnikami oraz z powstrzymaniem języków (częste komentowanie decyzji arbitra). Akropol dwukrotnie obejmował prowadzenie, ale tuż przed przerwą wicemistrz poprzedniego sezonu zdołał wyjść na 3:2. W 2. części piłkarze z Bydgoszczy bardziej skupili się na grze i zaowocowało to kolejnym czterema golami. Wygrana mocno przybliżyła ich do gry w I lidze, ale na postawienie kropki nad “i" muszą poczekać do ostatniego meczu grupowego.

W podobnej sytuacji jest WSD/Twoja Szkoła Grudziądz, która w niedzielę nie miała problemów z odniesieniem trzeciego zwycięstwa. Grudziądzanie rozgromili Typy Grube z Bydgoszczy 13:1. Trzecią wygraną odniosła też Chełmża Futsal Team, która wygrała z Schumacherem Packaging 11:5, choć przegrywała już 1:3. W 2. części chełmżanie wzięli się do ostrej pracy, czego efektem było 8 goli. W drużynie z Chełmży na ostatnie minuty pojawiła się Julia Ciesielska, która jest drugą kobietą w Stalex Lidze. Teraz Chełmżę Futsal Team czeka dwumecz z Unisław Team PBDI. Co ciekawe, spotkania odbędą się w halach w Chełmży (pucharowe, najbliższy czwartek) i Unisławiu (ligowe, o 1. miejsce w grupie “F", czwartek 12 grudnia).

Ciekawa sytuacja zrobiła się w grupie “A", gdzie wzmocniona Adamem Góralem (bramkarz Startu Pruszcz) Oaza Smaku doznała pierwszej porażki. Lidera 4:2 ograł Unisław Friends, który teraz też ma 9 punktów. W tej grupie szanse na awans do I ligi ma także jeszcze Skoda Grudziądz (7 pkt), która do rozegrania ma dwa mecze, w tym z Oazą Smaku.

Grupa "A"

4. kolejka: Oaza Smaku - Unisław Friends 2:4 (2:2) - Daniel Czarnowski, Bartosz Drewka (OS), Dawid Berej 2, Piotr Maksymiak, Michał Kowalski (UF).

Grupa "B"

4. kolejka (dokończenie): Wojownik Wabcz - Bezimienni/Grawitacja 7:4 (2:2) - Marcin Janus 4, Jakub Ossowski 2, Jakub Smolny (W).

Klub Podróżnika/Ikar Jeżewo - Nowy Szpital 17:0 (6:0) - Mateusz Grabka 6, Damian Letkiewicz 4, Tomasz Romanowski 3, Błażej Borucki, Wojciech Stawarz, Marek Szymański, Daniel Kuhfeldt (samobójcza).

Grupa "D"

3. kolejka (dokończenie): Typy Grube - WSD/Twoja Szkoła Grudziądz 1:13 (0:5) - Michał Kodranc (TG), Patryk Stankiewicz 5, Łukasz Budziński 2, Sebastian Cyrankowski, Michał Majka, Sebastian Fiałkowski, Sylwester Wiśniewski, Tomasz Piskorski, Michał Majka (WSD).

1. WSD Twoja Szkoła Grudziądz 3 9 41:6
2. LB Lisewo 4 9 28:21
3. Kapa Team Bydgoszcz 2 3 8:10
4. Typy Grube Bydgoszcz 2 0 6:25
5. Pol-Hem 3 0 8:29

Grupa "E"

4. kolejka: SPX FT MDD WSG Bydgoszcz - Akropol Team 7:2 (3:2) - Adrian Popławski 3, Radosław Kanik 2, Dawid Paczkowski, Adam Wiśniewski (SPX), Piotr Ratajczak, Jacek Waśniewski (AT).

Hurtownia Budowlana Gresta - System Świecie 17:2 (5:2) - Rafał Żochowski 5, Damian Lonser 5, Patryk Olszewski 2, Patryk Winowecki 2, Mateusz Waśkowski 2, Adam Kolmajer (G), Krzysztof Rydelski, Mateusz Loranc (S). Pauza - Olimpia Juniorzy Drzycim.

1. SPX FT MDD WSG Bydgoszcz 3 9 30:3
2. Gresta Hurtownia Budowlana 3 6 28:12
3. Akropol Team 3 6 22:11
4. Olimpia Juniorzy Drzycim 3 3 19:22
5. System Świecie 4 0 8:59

Grupa "F"

3. kolejka (dokończenie): Schumacher Packaging - Chełmża Futsal Team 5:11 (3:3) - Tomasz Spychalski 4, Arek Porożyński (S), Bartosz Wiśniewski 7, Łukasz Dejewski 2, Kamil Ciesielski, Krzysztof Zaborowski (Ch).

1. Unisław Team PBDI 3 9 54:3
2. Chełmża Futsal Team 3 9 26:9
3. TB Projekt 4 6 13:29
4. Menedżer 4 3 11:27
5. Schumacher Packaging 4 0 10:46

W najbliższy weekend z uwagi na turniej siatkówki oraz mecze ligowe Jokera Mekro Świecie i Klubu Koszykówki Świecie w rozgrywkach Stalex Ligi przewidziana jest przerwa.