https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Starą kanapę zostawisz przy hostelu w Grudziądzu

(Deks)
W PSZOK-u będziemy mogli zostawić m.in. meble, gruz budowlany, opony czy przeterminowane leki
W PSZOK-u będziemy mogli zostawić m.in. meble, gruz budowlany, opony czy przeterminowane leki sxc.hu
Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych od poniedziałku zacznie działać przy Drodze Łąkowej, obok hostelu Przedsiębiorstwa Usług Miejskich.

Klamka zapadła wczoraj. - Na terenie przy Drodze Łąkowej mamy wagę. Dysponujemy też kontenerami. Wystarczy tylko je ustawić i możemy działać - mówił Rafał Chmielewski, z PUM-u.

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli tzw. PSZOK będzie działał przez sześć dni w tygodniu. W poniedziałki, w godz. 12-20, od wtorku do piątku w godz. 10-18, w soboty zaś od 8 do 14.

Co będziemy mogli w nim zostawić? Wszystkie odpady, których nie wolno nam wyrzucać do śmietników stojących na naszych posesjach czy przy blokach. Chodzi tutaj m.in. o sprzęt RTV/AGD, chemikalia, przeterminowane leki, stare meble, rozpuszczalniki, baterie i żarówki.

Co ważne, w PSZOK-u odpadów mogą pozbyć się tylko mieszkańcy i właściciele nieruchomości, a nie firmy. Dlatego jeśli pracownicy punktu uznają, że gruz budowlany, który chcemy zostawić nie pochodzi z remontu mieszkania tylko działalności komercyjnej, to nie zostanie on przyjęty.

Przeczytaj również: Grudziądz: rewolucja śmieciowa wybuchła. I jest bałagan!

Z osiedli zgarną elektrośmieci

Jak w praktyce będzie wyglądał odbiór odpadów? Za każdym razem, gdy coś przywieziemy do PSZOK-u będziemy musieli podpisać protokół odbioru śmieci. Poza tym należy udowodnić, że jesteśmy mieszkańcami Grudziądza. - Jeśli takiej informacji nie ma na dowodzie osobistym, to można przedstawić umowę najmu mieszkania lub deklarację śmieciową - dodał Rafał Chmielewski.

W ramach PSZOK-u PUM będzie prowadził również sobotnie zbiórki elektrośmieci na osiedlach. 6 lipca będą mogli się ich pozbyć mieszkańcy Mniszka. Kontener na sprzęt RTV/AGD będzie stał przy ul. Podhalańskiej, w godz. 9-14.

Punkt przy Drodze Łąkowej ma działać przez najbliższe trzy miesiące. - Z możliwością przedłużenia tego terminu - tłumaczy Chmielewski.

Wszystko zależy od tego, kiedy Miejski Zakład Komunikacji - to ta spółka docelowo ma prowadzić PSZOK - otrzyma wszystkie niezbędne pozwolenia i będzie mógł uruchomić punkt przy ulicy Składowej. - W tym momencie trudno oszacować, kiedy może to nastąpić - wyjaśnia Włodzimierz Tesz, rzecznik prasowy MZK.

Przypomnijmy, że urzędnicy wstępnie oszacowali roczny koszt działania PSZOK-u na ok. 1 mln zł.

Czytaj e-wydanie »

Nieruchomości z Twojego regionu

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Jak zwykle Sikora nie zdążył. Ustawa smieciowa zaskoczyła pana wiceprezydenta. Gdyby zamiast wozić się po świecie zajął się pan swoimi obowiązkami, to miasto mogłoby jakoś wyglądać.
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska