https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Starostwo w Nakle rezygnuje z organizacji dożynek

(ms)
Dozynki gminy Szubin to nie pierwsza plenerowa impreza w Pałuckim zakątku" w Kołaczkowie
Dozynki gminy Szubin to nie pierwsza plenerowa impreza w Pałuckim zakątku" w Kołaczkowie Maja Stankiewicz
Na dożynki powiatowe władze powiatu jeszcze niedawno zapraszały mieszkańców do „Pałuckiego zakątka” w Kołaczkowie. Ale to przeszłość. Impreza odbędzie się, ale będzie mieć charakter gminny.

- Już w ubiegłym tygodniu zapadła decyzja, że dożynek powiatowych nie będzie - informował nas wczoraj Ryszard Bagnerowski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Nakle. „Ze względu na skalę zniszczeń wywołanych przez nawałnicę zarząd powiatu zadecydował o rezygnacji ze współorganizowania z gminą Szubin - w dniu 9 września - dożynek w Kołaczkowie, które miały mieć charakter powiatowo-gminny” czytamy w oficjalnym komunikacie starostwa.

>> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<

Wycofanie się powiatu nie oznacza, że dożynek 9 września w Kołaczkowie nie będzie. Ciężar przygotowania imprezy - już nie powiatowo-gminnej, a gminnej - wziął na siebie samorząd szubiński. Niezmieniony został program. Przyjedzie też zapowiadana wcześniej gwiazda Aleksandra Kostka. O godz. 13 msza św. w kościele w Kołaczkowie, a od godz. 14.30, w „Pałuckim zakątku”, dożynkowa uroczystość i zabawa.

Wcześniej niż w Kołaczkowie, bo już w najbliższy weekend, gminne dożynki w Ludwikowie. Dziękczynna msza św. odprawiona zostanie o godz. 15.30. Po części oficjalnej wystąpi zespół „Pałuki” z Kcyni. Koncert da orkiestra dęta OSP z Kcyni. Na scenie zobaczymy też kabaret z Rozstrzębowa i kapelę ze Żnina. Rozstrzygnięte zostaną konkursy m.in. na wieniec, ozdobę dożynkową i zagrodę.

Info z Polski - 24 sierpnia 2017.

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska