Ksiądz biskup jest przyjacielem Rodziny Katyńskiej. Promocję swoją obecnością zaszczycił także ks. kapelan RK Otton Szymków ze Strzelna, Teresa Kujawa, przewodnicząca RM w Mogilnie, członkowie stowarzyszenie i grono jej sympatyków.
Przeczytaj także: Zdjęcie znalezione w Katyniu...
Ocalili pamięć o bohaterstwie
Pomysłodawcą powstania książki jest długoletni prezes RKZM Adam Kowalski, który we wstępie albumu napisał: "Jest on formą kroniki, formą zachowania i przekazania pamięci i ma być hołdem oddanym tym, którzy polegli, ale jego celem jest też uhonorowanie tych, którzy przez lata ocalili pamięć o bohaterstwie swych bliskich".
Wydawnictwo przybliża więc czytelnikom genezę zbrodni w Katyniu, Ostaszkowie, Kozielsku, Kuropatach, Miednoje, Starobielsku, Bykowni i setkach innych miejsc na Golgocie Wschodu.
Album jest bogato ilustrowany i zawiera kilkadziesiąt zdjęć z okresu działania mogileńskiego stowarzyszenia - dokładnie 25 lata, a więc od chwili jej powstania 1988 roku. Zwiera też wiele fotokopii oryginalnych dokumentów związanych z katyńską zbrodnią.
Recytowano wiersze
Podczas promocji program poetycko-wokalny przygotowali nauczyciele i dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Ofiar Katynia w Strzelcach pod kierownictwem Janiny Baranowskiej, dyrektorki placówki
Wiersze związane z tematyką katyńską recytował z kolei Marek Wolski z Mogilna.
Podczas spotkania kilkoro dzieci za udział w konkursie o tematyce katyńskiej, otrzymało w nagrodę nowowydany album.
Czytaj e-wydanie »