Premier Mateusz Morawiecki, wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński, marszałek Sejmu Elżbieta Witek, oraz przedstawiciele rządu oraz prezydenta, w sobotę rano w 11. rocznicę katastrofy smoleńskiej złożyli wieńce pod pomnikami prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Ofiar Katastrofy Smoleńskiej na placu Piłsudskiego w Warszawie.
11. rocznica katastrofy smoleńskiej [ZDJĘCIA] Warszawa: prot...
Jednak jeszcze przed uroczystościami w rejonie placu Piłsudskiego pojawiło się kilkadziesiąt osób z flagami "Strajku Przedsiębiorców". Na miejscu była policja. - Policjanci podejmują zdecydowane działania wobec osób naruszających prawo. Są kolejni zatrzymani. Ponownie mamy do czynienia z naruszeniem nietykalności, a także znieważeniem policjanta i odmową podania danych- informowała Komenda Stołecznej Policji.
- Policjanci KSP prowadzą działania na ulicach Warszawy. Niestety jest już pierwszy zatrzymany. Powodem jest naruszenie nietykalności cielesnej policjanta. Policjanci użyli ŚPB (środków przymusu bezpośredniego) w postaci kajdanek i siły fizycznej- podała Komenda Stołeczna Policji.
Następnie KSP poinformowała o "zatrzymaniu kolejnych osób". - Ponownie mamy do czynienia z naruszeniem nietykalności, a także znieważeniem policjanta i odmową podania danych" - podano.
portal RMF FM podał, że z nieoficjalnych doniesień wynika, że wśród zatrzymanych jest lider Strajku Przedsiębiorców Paweł Tanajno.
