Parafia w Strzelnie oraz muzeum parafialne organizują Dni Norbertańskie po raz 11. W tym roku wprowadzono nieco zmian. Po pierwsze dni odbywają się nieco później niż w latach poprzednich. Ponadto organizatorzy wprowadzili nowości. Są to festiwal smaków KGW, Turniej Wsi oraz zabawa taneczna. Świętowanie rozpocznie się w sobotę rano.
O godzinie 9.30 ruszy się rajd rowerowy "Całe Strzelno jeździ na rowerach", będzie to część projektu PTTK "Poznajemy skarby Kujaw na rowerze i nie tylko". Program rajdu - wspólny objazd oraz uczestnictwo w Dniach Norbertańskich. A Norbertańskie Dni Młodych rozpoczną się w sobotę o godzinie 11 od przemarszu z Rynku na Wzgórze św. Wojciecha. Pół godziny później rozpocznie się doroczny jarmark.
Będą mu towarzyszyć festiwal smaków, będą także warsztaty rękodzieła "Haftu richelieu", będzie można za darmo korzystać z dmuchanego placu zabaw, dzieci będą ponadto mogły wziąć udział w zabawach z klaunami. Podczas jarmarku będzie można zwiedzać zespół poklasztorny i muzeum. Ponadto agencja "Arcona" przygotowuje widowisko rycerskie. Będą konkursy, pokazy walk i nauka fechtunku.
W południe rozpocznie się turniej wsi. Sobota zakończy się koncertem i zabawą (godz. 19-20).
W niedzielę natomiast odbędą się dożynki. O godzinie 11 z Rynku do kościoła ruszy korowód. Pół godziny później rozpocznie się msza dożynkowa. Na godzinę 18 zaplanowano mszę św. oraz wieczór chwały i uwielbienia.