Wczoraj (11.07) tuż przed północą, policjanci z wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świeciu zatrzymali do kontroli 29-letniego kierowcę samochodu osobowego marki seat. Mundurowi dopatrzyli się przekroczenia przez kierującego przepisów ruchu drogowego. - Zarówno kierowca, jak i pasażer nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. Ponadto okazało się, że kierujący nie posiadał przy sobie dokumentów - mówi Joanna Tarkowska, pełniąca obowiązki oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Świeciu. Kierowca został ukarany mandatem karnym. Jednakże w trakcie czynności funkcjonariusze nabrali wątpliwości, co do jego stanu świadomości. Nienaturalnie zachowanie i bełkotliwa mowa wskazywała, że może być pod wpływem alkoholu. To wykluczyło jednak badanie alkomatem.
>> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<
Podczas przeszukania okazało się, że mężczyzna w opakowaniu po lekach miał jeden woreczek z białym proszkiem. Jego 26-letni współpasażer natomiast miał przy sobie cztery woreczki z podobną zawartością, które ukrył w skarpecie. Worek z suszem roślinnym schował natomiast do portfela. Wstępne policyjne testy wykazały dla tych substancji cechy charakterystyczne amfetaminy i marihuany.
Właściciele narkotyków zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Obaj mężczyźni niebawem usłyszą zarzut posiadania narkotyków, za co grozi kara do 3 lat więzienia. Jeśli badanie potwierdzi zawartość środka odurzającego we krwi, kierowca odpowie też przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem ich działania, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Nowe płatne drogi w Polsce. Tutaj trzeba zapłacić za przejazd!
INFO Z POLSKI 6.07.2017 - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju