MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szkoła w Żernikach koło Janowca Wielkopolskiego ma nowy, dodatkowy budynek. 1 września 2022 uroczyście go otwarto [zdjęcia]

Szymon Cieślak
Szymon Cieślak
Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Żernikach oraz otwarcie nowego budynku placówki.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Żernikach oraz otwarcie nowego budynku placówki. Szymon Cieślak
W Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Żernikach odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego. Uroczystość połączono z otwarciem dobudowanej części szkoły.

W czwartek (01.09.2022) społeczność szkolna (w tym 130 uczniów, 18 nauczycieli i 7 pracowników obsługi) wzięło udział w uroczystości otwarcia szkoły po przebudowie. Przy szkole stanął budynek, w którym mieści się dwie sale lekcyjne dla oddziału przedszkolnego, świetlica, biblioteka, pokój nauczycielski, gabinet dyrektora i sala gimnastyczna. Całość kosztowała 1 485 000 zł, a dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wyniosło 900 000 zł.

Najpierw zaproszeni goście obejrzeli krótkie przedstawienie w wykonaniu uczniów, które przygotowały nauczycielki Ilona Michalak i Maria Szybczyńska.

- Życzę aby ten rok szkolny był spokojny, abyśmy wszyscy szczęśliwie dobrnęli do jego zakończenia w czerwcu przyszłego roku. Dzieciom życzę aby czas spędzony w tej szkole był czasem zdobywania nowej wiedzy i doświadczeń, ale też czasem dobrej zabawy z przyjaciółmi. Nie przejmujcie się niepowodzeniami, w życiu są sukcesy i porażki. Pamiętajcie o szacunku dla nauczycieli, pani dyrektor i rodziców. To się w dorosłym życiu przyda - powiedział Leszek Grzeczka, burmistrz Janowca Wielkopolskiego.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Żernikach, Maria Woźniak-Czuboni podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do powstania nowego budynku.

- Uczniowie, bądźcie dumni z historii swojej małej ojczyzny, z realizacji marzeń i pragnień waszych starszych koleżanek i kolegów, a sami marzcie o jeszcze lepszej przyszłości - powiedziała do uczniów Maria Woźniak-Czuboni, która w tym roku obchodzi 40-lecie pracy zawodowej.

Na otwarciu sali obecny był wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Wspomniał o rozbudowie placówki.
- Cieszę się z tej inwestycji. Bardzo nam zależy, żeby takie szkoły kształciły młodzież, a także aby osoby, które podejmują decyzję gdzie chcą mieszkać, wybierały również takie miejscowości i nie emigrowały do większych miast. Żeby w sposób równomierny wszędzie mogły liczyć na rozwój - powiedział wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Marek Gralik, Kujawsko - Pomorski Kurator Oświaty przypomniał m.in. jakie zmiany czekają uczniów polskich szkół po 1 września 2022 roku.
- Doceniamy wysiłek samorządowców w tworzeniu jak najlepszych warunków rozwoju w szkołach i to w takich małych szkołach jak tutaj. Bardzo się cieszę, panie burmistrzu i szanowna rado, że udało się przeprowadzić tę inwestycję, bo to znaczy, że dla was ta szkoła to coś więcej niż tylko pozycja w budżecie. To miejsce integrujące całą społeczność - powiedział kurator Marek Gralik.

Po zakończeniu części oficjalnej, przecięto wstęgę przy wejściu do nowego budynku szkoły. Potem każdy mógł zwiedzić nowe pomieszczenia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Upalne dni bez stresu. Praktyczne sposoby na zdrowe lato

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska