https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szkolna inicjatywa

Tekst i fot. Dariusz Nawrocki
Rodzice i nauczyciele prowadzący szkołę w Nowym Dąbiu imają się wszelkich sposobów, by zdobyć pieniądze dla prowadzonej przez siebie placówki.

     Przypomnijmy, że "Mała Szkoła" w Nowym Dąbiu to placówka niepubliczna prowadzona przez stowarzyszenie. Szkoła nie tylko kształci najmłodszych, ale również jest centrum kulturalnym wsi. Co pewien czas w sołectwie odbywają się pikniki i festyny, na których zbierane są pieniądze na udoskonalanie szkoły. Podczas ostatniej sierpniowej imprezy zebrano ponad 1700 złotych.
     W minioną sobotę odbył się kolejny festyn, którego organizatorami była Rada Rodziców szkoły oraz grono nauczycielskie. Tym razem pieniądze mają być przeznaczone na zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych, w tym kalendarza pogody. Rodzicom i nauczycielom marzy się również atestowany plac zabaw dla dzieci.
     Podczas festynu można było wykupywać losy. Każdy był wygrany. O fanty postarali się rodzice. Można było kupić gorące ciasta, spróbować pieczonych ziemniaków, pojeździć na quadzie oraz w wozie strażackim.
     Dyrekcja szkoły oraz rodzice pragną za naszym pośrednictwem podziękować sponsorom: stolarzowi Wojciechowi Gościniakowi z Lisewa Kościelnego, firmie "Rolmięs", Masarni Władysławowo, firmie "Ramb" z Obórzni, Przedsiębiorstwu Budowy Dróg i Mostów w Kobylarni, Przedsiębiorstwu Instalacyjnemu - Jankowiak i Tomczak, sołtys Bożenie Sika oraz strażakom z OSP w Brzozie.
     

Wybrane dla Ciebie

Jajko na miękko. Przy tych chorobach lepiej unikać jajka w tej formie

Jajko na miękko. Przy tych chorobach lepiej unikać jajka w tej formie

Raz w miesiącu podsypuję tym zamiolkukasa. W mig wypuszcza nowe liście

Raz w miesiącu podsypuję tym zamiolkukasa. W mig wypuszcza nowe liście

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska