https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szlak Piastowski to trasa turystyczna przebiegająca przez dwa województwa

W Radziejowie nie brakuje zakątków wartych odwiedzenia, z bogatą historią - to między innymi stara remiza strażacka.
W Radziejowie nie brakuje zakątków wartych odwiedzenia, z bogatą historią - to między innymi stara remiza strażacka. Jolanta Młodecka
Szlak Piastowski to trasa turystyczna przebiegająca przez województwo wielkopolskie i województwo kujawsko-pomorskie. Nie omija Radziejowa.

Radziejów przystąpił do Organizacji Turystycznej „Szlak Piastowski” z siedzibą w Gnieźnie.

Radziejów chce, by na Kujawy trafiało więcej turystów. Za cel postawiono sobie kreowanie wizerunku regionu jako obszaru atrakcyjnego turystycznie, dbałość o zwiększanie liczby turystów odwiedzających region, a przy tym i dochodów z turystyki, koordynację działań promocyjnych, promocję różnych atrakcji i obiektów, tworzenie i rozwój markowych produktów turystycznych, wreszcie - działania na rzecz poprawy infrastruktury turystycznej.

Następny weekend będzie przebiegał pod hasłem: zwiedzamy Szlak Piastowski. Do odwiedzania historycznych miejsc zachęcają m.in. Poznań, Gniezno, Kalisz, Trzemeszno, ale także Radziejów i Płowce.

- My też przygotowaliśmy się na ten weekend - mówi Maciej Maciejewski, dyrektor RDK. - W niedzielę będą dwie wycieczki po Radziejowie, ze zwiedzaniem naszych obiektów wpisanych do Szlaku Piastowskiego, mianowicie obu kościołów - farnego i franciszkanów. Oprowadzać będzie przewodnik w stroju średniowiecznym. Każdy uczestnik dostanie za darmo plan miasta z opisem miejsc historycznych. Skorzystać także można z nowo wydanego przewodnika po Radziejowie. Każda wycieczka zakończy się wystrzałem z hakownicy.

W Bydgoszczy autobus zderzył się z samochodem osobowym. 7 osób jest rannych

Na „Weekend na Szlaku Piastowskim” zaprasza też Gminna Biblioteka w Płowcach. 30 bm. o godz. 10 przy pomniku upamiętniającym płowiecką bitwę wygłoszona zostanie prelekcja z okazji 685. rocznicy bitwy. Na ten dzień zaproszeni zostali uczniowie szkół z terenu gminy Radziejów.

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

jest wydeptano do sklepu po piwko

p
postępowy cham
W dniu 25.09.2016 o 22:00, Gość napisał:

DR BEDZIE MIAL ODCZYT

aścieżki jak nima tak nima

G
Gość

DR BEDZIE MIAL ODCZYT

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska