Zobacz wideo: Takie są skutki wprowadzenia programu 500 plus

Wszyscy tęsknią już za wiosną, słońcem, ciepłymi długimi dnami. Także w mieście i okolicy widać, że przyroda budzi się już do życia po zimie. Świat wokół z dnia na dzień staje się bardzo kolorowy: drzewa i krzewy zaczynają kwitnąć, widać przebiśniegi, krokusy i pierwiosnki. Wracają ptaki, które zimę spędziły w ciepłych krajach, słychać też pierwsze owady.
Nieśmiałe oznaki wiosny to spokojna skąpana w świetle Wisła, jak również pęki popularnych o tej porze roku bazi i bukszpanu. Na chełmińskich straganach można kupić pierwsze bratki, świąteczne palmy i świeże gałązki.
Zobaczcie zdjęcia - wiosna już w Chełmnie
Wiosna astronomiczna rozpoczyna się w momencie równonocy wiosennej, a kończy w przesilenie letnie. Na naszej szerokości geograficznej najczęściej jest to okres od 21 marca do 22 czerwca.