MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szukamy wyróżniających się gospodarzy. Trwa nabór do konkursu Rolnik Roku

Agnieszka Romanowicz
Agnieszka Romanowicz
Forum Rolnicze „Gazety Pomorskiej" 2020. Gala laureatów konkursów Rolnik Roku.
Forum Rolnicze „Gazety Pomorskiej" 2020. Gala laureatów konkursów Rolnik Roku. Fot. Tomasz Czachorowski
Do 11 listopada czekamy na kandydatów do tytułu Rolnik Roku. Laureaci zostaną uhonorowani 26 listopada w Żninie podczas Forum Rolniczego „Gazety Pomorskiej”.

Forum Rolnicze „Gazety Pomorskiej” to rolnicze święto, które organizujemy od 9 lat. W tym roku będzie szczególne z powodu wojny na Ukrainie. Przypomniała ona światu, jak ważne jest rolnictwo. Zagrożenie bezpieczeństwa żywnościowego to ciągle temat numer jeden. Mówi się o nim zarówno pod kątem dostępu do żywności, jak i podnoszenia jej jakości.

Rolnicy mają wiele problemów


Kluczem do tego mają być uprawy jak najbardziej ekologiczne, stąd postanowienia europejskiej strategii Zielony Ład, wymuszające liczne zmiany w produkcji rolniczej.

Podstawową jest wycofywanie środków ochrony roślin, którego skutki rolnicy odczuwają dotkliwie. Piotr Borczyński z Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie analizuje kończący się sezon i potwierdzana portalu ODR, że producenci żywności nie mają łatwo: - Z dużą siłą, zwłaszcza pod koniec sierpnia i na początku września, na liściach buraków wystąpił chwościk buraka. Widać to również na plantacjach buraka cukrowego. Producenci nie pamiętają już, kiedy wystąpiła infekcja w tak dużym nasileniu.

Radzą sobie mimo przeszkód

Rolnicy mają wiele problemów, tymczasem wymagania wobec nich stale rosną. Jednak mimo tylu przeszkód, nie brakuje rolników, którzy rozwijają swoje gospodarstwa. Takich laureatów mieliśmy w poprzednich edycjach naszego konkursu i liczymy, że w tym roku poznamy kolejnych, wyróżniających się gospodarzy.
Konkurs "Rolnik Roku 2022" prowadzony jest na terenie ukazywania się „Gazety Pomorskiej”, można więc zgłaszać kandydatury rolników nie tylko z województwa kujawsko-pomorskiego, ale także z powiatu chojnickiego. Zgłoszenia przyjmujemy do 11 listopada. **Formularz do wzięcia udziału w konkursie znajdziecie klikając w link poniżej.** Jest tam też regulamin.


Gala w Żninie

Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród nastąpią podczas IX edycji Forum Rolniczego „Gazety Pomorskiej”, które odbędzie się 26 listopada w Hotelu Cukrownia Żnin. W ramach Forum zaplanowano m. in. panel dyskusyjny z udziałem osób odpowiedzialnych za polskie i unijne rolnictwo. Każdy, kto zgłosi się do konkursu, otrzyma zaproszenie na Forum Rolnicze.

Rolnik Roku jest wyłaniany w trzech kategoriach: „Rolnik Agroprzedsiębiorca Roku do 100 ha”, „Rolnik Agroprzedsiębiorca Roku powyżej 100 ha” oraz „Innowacyjny Rolnik Agroprzedsiębiorca Roku”. Kandydatów ocenia kapituła, w skład której wchodzą przedstawiciele „Gazety Pomorskiej”, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Kujawsko-Pomorskiego Związku Hodowców Bydła, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Związku Pracodawców-Dzierżawców i Właścicieli Rolnych, Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich przy Prezydencie RP.

Pytania dotyczące konkursu można kierować pocztą elektroniczną pod e-mail: [email protected]

REGULAMIN KONKURSU

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Seria pożarów Premier reaguje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska