Które miejsca we Włocławku oferują zniżki na Kartę Dużej Rodziny?

Joanna Maciejewska
Joanna Maciejewska
W 2021 roku (do końca lipca) we Włocławku wydano 404 Karty Dużej Rodziny.
W 2021 roku (do końca lipca) we Włocławku wydano 404 Karty Dużej Rodziny. pixabay.com
Od początku 2021 roku do końca lipca we Włocławku wydano ponad 400 Kart Dużej Rodziny. Obecnie w mieście korzysta z niej ponad sześć tysięcy rodzin. Przypominamy, komu przysługuje Karta Dużej Rodziny i w jaki sposób złożyć wniosek o jej wydanie. W galerii przedstawiliśmy też kilkadziesiąt miejsc z Włocławka, które oferują rabaty posiadaczom Karty Dużej Rodziny.

Zobacz wideo: Fala upałów jest przeplatana burzami. Na to musisz uważać!

Jakie korzyści daje Karta Dużej Rodziny?

Przez pierwsze siedem miesięcy 2021 roku, Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Publicznego we Włocławku wydał 404 karty. Łącznie w nieście korzystają z niej 6403 rodziny.

- Dzięki Karcie Dużej Rodziny osoby z rodzin wielodzietnych mogą korzystać m. in. z ustawowych zniżek na przejazdy kolejowe – rodzice lub małżonkowie rodziców – 37 procent na bilety jednorazowe oraz 49 procent na miesięczne; zniżek w opłatach paszportowych – 75 procent w przypadku dzieci i 50 procent dla rodziców i małżonków rodziców oraz darmowych wstępów do parków narodowych – informuje włocławski magistrat i dodaje, że informacje na temat Karty Dużej Rodziny można uzyskać w Wydziale Polityki Społecznej i Zdrowia Publicznego Urzędu Miasta Włocławek (ul. Kościuszki 12, pok. nr 24 i 20, tel. 54 414 43 87, 54 414 49 11).

Kto może otrzymać Kartę Dużej Rodziny?

Kartę Dużej Rodziny otrzymują rodzice lub małżonkowie rodziców, którzy mają lub mieli na utrzymaniu łącznie co najmniej troje dzieci bez względu na ich wiek. Dzieci otrzymają Kartę Dużej Rodziny, jeżeli w dniu składania wniosku, co najmniej troje dzieci w rodzinie spełnia następujące warunki: jest w wieku do 18 roku życia lub w wieku do 25 roku życia, jeżeli uczy się w szkole lub szkole wyższej lub legitymuje się orzeczeniem o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności, po osiągnięciu odpowiednio 18. lub 25. roku życia.

Jak złożyć wniosek o Kartę Dużej Rodziny?

Od 9 czerwca 2021 roku ogólnopolska Karta Dużej Rodziny jest dostępna w aplikacji mObywatel (może być używana przez posiadaczy ePUAP-u i e-dowód-u).

- Aplikację należy pobrać na smartfona. Na ekranie głównym wybrać duże koło ze znakiem plus (+)-"Dodaj swój pierwszy dokument" i potwierdzić dostęp profilem zaufanym. Następnie z listy dokumentów wskazać - mobilną Kartę Dużej Rodziny. Zasady korzystania z elektronicznej formy Karty nie zmieniają się – informuje Urząd Miasta Włocławek.

Warto zaznaczyć, że osoby, które nie posiadają aplikacji mObywatel, od 1 lipca bieżącego roku, mogą korzystać tylko z tradycyjnych kart.

Wnioski o przyznanie karty lub wydanie duplikatu duplikatu (wraz z niezbędnymi załącznikami) pobrać można także we włocławskim magistracie - wyłożone są na stojaku przy głównym wejściu do budynku Urzędu Miasta Włocławek przy ul. Zielony Rynek 11/13 oraz w budynku przy ul. Kościuszki 12. Druk oraz niezbędne załączniki można pobrać również ze strony internetowej UM Włocławek.

- Wypełniony wniosek możemy złożyć poprzez wrzucenie do urny podawczej znajdującej się w budynku przy Zielonym Rynku 11/13, bądź osobiście w Wydziale Polityki Społecznej i Zdrowia Publicznego, ul. Kościuszki 12, pok. 24 lub 20. Wniosek można również złożyć elektronicznie za pośrednictwem Platformy Informacyjno – Usługowej [email protected] (empatia.mpips.gov.pl). Generator ułatwia złożenie wniosku i pilnuje, aby wszystkie wymagane pola zostały wypełnione – przekazuje włocławski magistrat.

Ile trzeba zapłacić za wydanie duplikatu Karty Dużej Rodziny?

Warto dodać, że od 9 czerwca tego roku zmieniła się wysokość opłat związanych z Kartą Dużej Rodziny. Za wydanie duplikatu – w przypadku zniszczenia lub zagubienia karty – opłata wynosi 10 zł. Tyle samo trzeba zapłacić za domówienie karty tradycyjnej, w przypadku, gdy osoba z rodziny wielodzietnej posiada już kartę elektroniczną.

- Powyższą opłatę należy uiścić na nr rachunku bankowego: Urząd Miasta Włocławek: 42 1020 5170 0000 1202 0009 0118 z odpowiednim dopiskiem: – opłata za wydanie duplikatu KDR, – opłata za wydanie drugiej formy KDR. Potwierdzenie opłaty trzeba dołączyć do składanego wniosku – przypomina Urząd Miasta Włocławek.

Gdzie we Włocławku można skorzystać ze zniżek na Kartę Dużej Rodziny?

We Włocławku zniżek posiadaczom Karty Dużej Rodziny udziela kilkadziesiąt podmiotów. Zniżki dotyczą różnych branż, między innymi: edukacji, kultury, transportu, sportu, rekreacji i turystyki, zdrowia czy usług. Taniej można zjeść w wybranych restauracjach, skorzystać z usług fryzjera, czy zajęć sportowych. Posiadacze Karty Dużej Rodziny taniej zapłacą za wizyty w muzeach, mogą też skorzystać ze zniżek na wybranych stacjach paliw we Włocławku – na tankowanie, mycie samochodu, a także produkty gastronomiczne. Link do mapy ze wszystkimi partnerami Karty Dużej Rodziny oraz opisem zniżek, które oferują, znajduje się w tym miejscu. Kilkanaście ofert z Włocławka, wraz z informacją o oferowanych rabatach, przedstawiliśmy także w poniższej galerii (wybraliśmy część ofert dotyczących muzeów, sportu, edukacji, zdrowia, niektórych usług oraz stacji paliw):

 

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie