https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Takie planowane są zmiany dla wędkarzy. Zniknięcie karty wędkarskiej i zasady opłat

S, M
Plany są wielkie, wręcz rewolucyjne – Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” już wprowadza jednolitą opłatę 250 złotych na administrowanych przez siebie łowiskach i docelowo chce zlikwidować Kartę Wędkarską.Szczegóły zmian w dalszej części naszej galerii >>>
Plany są wielkie, wręcz rewolucyjne – Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” już wprowadza jednolitą opłatę 250 złotych na administrowanych przez siebie łowiskach i docelowo chce zlikwidować Kartę Wędkarską.Szczegóły zmian w dalszej części naszej galerii >>> Pixabay
Wody Polskie wraz z Ministerstwem Infrastruktury cały czas pracują nad uporządkowaniem systemu zarządzania obwodami rybackimi. Wędkowanie ma być przyjemnym hobby, a nie spełnianiem przestarzałych wymogów.

Wędkarze w 2023 roku muszą liczyć się z podwyżkami w sektorze składek. Polski Związek Wędkarski jest najbardziej znaną krajową organizacją. W okręgach tej organizacji płaci się za dwa elementy: składkę członkowską oraz składkę na ochronę i zagospodarowanie wód. Pierwsza z opłat to około 150 złotych, a druga dochodzi nawet do 300 złotych. Dokładne kwoty są ustalane w poszczególnych okręgach.

Rewolucyjne zmiany dla wędkarzy - są pomysły

Plany są wielkie, wręcz rewolucyjne – Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” już wprowadza jednolitą opłatę 250 złotych na administrowanych przez siebie łowiskach i docelowo chce zlikwidować Kartę Wędkarską. Wielu wędkarzy jest za zmianami, co potwierdzają głosy na forach internetowych, także pod naszymi wcześniejszymi artykułami na łamach „Polska Press”.

Pomysł odejścia od karty wędkarskiej różni jedna środowisko. Niektórzy są za, część twierdzi, że to niszczy wypracowany od lat schemat. Działacze Polskiego Związku Wędkarskiego są zdania, że zniesienie dokumentu uprawni do łowienia osoby, które o rybach nie wiedzą nic.

Takie mają być zmiany dla wędkarzy - lista

Dla porządku rzeczy warto wiedzieć, iż Zarząd Główny PZW poinformował, że w roku 2023 uprawianie amatorskiego połowu ryb na wodach udostępnionych przez PZW odbywa się na dotychczasowych zasadach i na podstawie odpowiednich zezwoleń wydawanych przez Okręgi PZW. Łatwiejsze jest łowienie na wodach zarządzanych przez Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie”.

Jakie są obecne pomysły zmian i możliwości? Co już wprowadzono w życie? Czytaj szczegóły w naszej poniższej galerii.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

B
Boombel86
Z przyzwoitości trzeba było napisać że artykuł sponsorowany. Przecież każdy wie że:

1. 5 milionów zł to jest ułamek w stosunku do tego ile teraz się wydaje na zarybiania.

2. 250zl jest na zachętę i już jest zaplanowana minimum 500zl w latach następnych.

3. PZW to zło ale ale wszystko czego się nie dotknie rząd jest jeszcze gorsze.

4. Jakby ktoś nie wiedział w Polsce jest ponad 600 tysięcy aktywnych wędkarzy co daje 600,000*250=150 milionów zł

Lub rzeczywista składka (500zl)=300 milionów zł. I teraz już każdy wie o co tak naprawdę chodzi
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska