
PIETRUSZKA: posiada wiele właściwości leczniczych. Najbardziej znana jest z właściwości neutralizujących brzydki oddech (również po zjedzeniu czosnku). Jest także stosowana w łagodzeniu wzdęć. Pomaga przy chorobach układu moczowego.

BABKA LANCETOWATA: Bardzo łatwo ją znaleźć - rośnie praktycznie wszędzie: na łąkach, polach, przy lasach. Sok z liści babki lancetowatej działa bakteriobójczo, natomiast same liście przykłada się na rany na ciele, a także skręcenia czy zwichnięcia. Z suszonych liści można również przygotować napar, który działa kojąco na układ trawienny i moczowy.

POKRZYWA: Pokrzywa znana jest ze swoich właściwości leczniczych przy schorzeniach reumatycznych. Słynie także ze swoich zdolności w oczyszczaniu organizmu, pomagając wydalić chlor i mocznik (ma właściwości moczopędne). Stosowana jest także ze względów kosmetycznych: pokrzywa chroni włosy przed wypadaniem, pomaga w walce z łupieżem i nadmierną potliwością.

SZAŁWIA: ma bardzo wszechstronne właściwości i często jest wykorzystywana w ziołolecznictwie. Pomaga w walce z problemami skórnymi, grzybicami, stosuje się ją także przy oparzeniach i ranach. Najbardziej znana jest ze swoich leczniczych właściwości przy chorobach jamy ustnej, gardła, dziąseł i w leczeniu anginy. Działa także przeciwzapalnie i hamuje nadmierną potliwość.