Rok jeszcze się nie skończył, ale sezon targowy w zasadzie już tak. Organizatorzy największych wystaw rolniczych w Polsce i w województwie kujawsko-pomorskim w 2019 roku podali już terminy swoich imprez.

Jeszcze w drugiej połowie października 2018 odbyły się Targi Hodowlane Zagroda w Ostródzie. To wystawa oddzielona od Mazurskiego Agro Show, z którym odbywała się łącznie w ostatnich kilku latach. Obie imprezy na tyle się rozrosły, że nawet rozbudowany obiekt Expo Mazury przestał wystarczać, Teraz będą dwie okazje, żeby odwiedzić Ostródę. Targowy rok zakończyła w tym sezonie Narodowa Wystawa Rolnicza w Poznaniu, organizowana przez ministerstwo rolnictwa.

Targi w Ostródzie - Mazurskie Agro Show 2019

Wspomniane Mazurskie Agro Show w 2019 roku odbędzie się zwyczajowo w lutym (9-10). - Po raz kolejny przekonujemy się, że pomysł zorganizowania wystawy w tym rejonie kraju był jak najbardziej uzasadniony - komentował po wystawie w 2018 roku Michał Spaczyński wiceprezes Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

- Po wcześniejszych trzech edycjach impreza zyskała już na znaczeniu i udało nam się przekonać wystawców i rolników, że warto tu przyjeżdżać. W tym roku ponownie stoiska firm zajęły całą dostępną powierzchnię wystawienniczą. Przypomnę, że jest to wystawa regionalna, a odwiedziło ją ponad 40 tys. rolników. Dokładnie było to 41 336 osób - mówił Spaczyński.

Mazurskie Agro Show ma odbywać się w Ostródzie przez najbliższych kilka lat. - Wystawa przyjęła się znakomicie w regionie i chcemy, by zadomowiła się tu na długie lata - zapowiedział przedstawiciel PIGMiUR.

Targi w Nadarzynie - Centralne Targi Rolnicze 2019

Wspomniane wyżej wydarzenie nie będzie pierwszym w sezonie, jak było do tej pory. A to za sprawą przełożonych Centralnych Targów Rolniczych w Nadarzynie k. Warszawy. Były zaplanowane na przełom listopada i grudnia, ale zmieniono ich termin na 1-3 lutego 2019. Tematem wiodącym będzie „Gospodarstwo na miarę przyszłości – nowoczesne technologie”. Organizatorzy zapowiadają: "To strefa, gdzie nasi klienci i partnerzy zaprezentują swoje rozwiązania dla rolnictwa w dwóch modelowo zaaranżowanych mini gospodarstwach – o profilu produkcji roślinnej oraz o profilu produkcji zwierzęcej".

Forum Pszczelarzy 2019 w Przysieku

Pszczelarze, naukowcy, producenci sprzętu pasiecznego, właściciele pasiek, rolnicy i mieszkańcy województwa zainteresowani tematyką powinni zapisać w kalendarzudatę 30 marca 2019. Wówczas Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza na coroczne Forum Pszczelarzy w Przysieku k. Torunia.

Targi w Minikowie -Lato na Wsi 2019

"Lato na Wsi - Święto Smaku i Tradycji" to impreza adresowana do ogrodników, działkowców, samorządów lokalnych, rolników, mieszkańców obszarów wiejskich i miejskich. Termin: 11-12 maja.

Targi w Ułężu - Zielone Agro Show 2018

Co roku impreza przyciąga wystawców i zwiedzających, głównie tych którzy związani są z hodowlą bydła, produkcją mleka i mają do czynienia z uprawami zielonek. Wystawa zagości w wojewódzkie lubelskim 4. raz, a będzie to 18. edycja Zielonego Agro Show. Stałym punktem programu są pokazy maszyn. Termin: 25-26 maja 2019.

Targi w Bednarach - Agro Show 2019

Największa rolnicza wystawa w Polsce i jedna z największych w Europie koło Poznania odbędzie się 19-22 września 2019. W minionym roku na wystawę przyjechało prawie 750 firm, w tym ponad 120 wystawców z zagranicy z 19 krajów. W ciągu 4 dni Agro Show odwiedziło 139 200 osób. Wystawie towarzyszą pokazy pracy maszyn, debaty i konkursy.

Imprezy rolnicze w Kujawsko-Pomorskiem 2019:

  • Regionalna Kujawsko-Pomorska Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Minikowie - 11-12 maja 2019
  • EURORZEPAK Międzynarodowy Dzień Rzepaku w Minikowie - 23 maja 2019
  • Dni Otwartych Drzwi - Targi Ogólnorolne w Zarzeczewie - 1-2 czerwca 2019
  • Kujawsko-Pomorskie Dni Pola w Grubnie k. Chełmna 15-16 czerwca 2019
  • Pod koniec czerwca najważniejsza rolnicza impreza w województwie kujawsko-pomorskim - Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe AGRO-TECH 2019. Termin: 29-30 czerwca 2019.
  • Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Minikowie - 29-30 czerwca 2019
  • Miodowe Lato w Zarzeczewie - 1 września 2019
  • Barwy Lata-Dary Jesieni w Przysieku - 14 września 2019
  • Jesienna Wystawa Ogrodnicza „Jesień w Ogrodzie” połączona z promocją karpia nakielskiego „Karp nie tylko na Święta” w Minikowie - 22 września 2019
  • Święto Gęsi na Krajnie w Minikowie 11 listopada 2019