Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Te kujawsko-pomorskie firmy fundują pracownikom pakiety medyczne. Wasza też? [lista]

Agnieszka Domka-Rybka
pixabay.com
Pracodawcy chętnie fundują nam zdrowie. Szybki dostęp do darmowych lekarzy przestał być domeną dużych korporacji

Sieci handlowe, banki i lokalne firmy - przybywa chętnych na abonamenty medyczne.

Bez skierowania i kolejek

- To najbardziej cenione i pożądane dodatki, dlatego oferujemy pracownikom dostęp do szerokiego zakresu diagnostyki medycznej i lekarzy specjalistów - mówi Aleksandra Zielonka-Wiśniewska z bydgoskiego Atosa. - Są to m.in. wizyty domowe, rehabilitacja czy też stomatologia refundacyjna. Wszystko bez skierowania, kolejek, długich terminów i w renomowanych placówkach medycznych na terenie całego kraju.

W Atosie istnieje także możliwość dokupienia pakietu dla rodziny, seniora, współmałżonka lub partnera.

O dobrą kondycję zatrudnionych dba także toruńska Neuca.

- Bo zdrowy pracownik to wartość dla firmy - uważa Maciej Jarzębski, specjalista ds. komunikacji Grupy Neuca. - Pakiety, które proponujemy od 2010 roku zawierają dostęp do lekarzy pierwszego kontaktu oraz wielu specjalistów, jak: ortopeda, kardiolog, endokrynolog, okulista, gastrolog.

Z abonamentów medycznych korzystają też pracownicy firmy Teutonia Newell Polska we Włocławku.

- Brakuje w nich jedynie stomatologii i rehabilitacji - informuje Jolanta Grzelczak z Teutonia Newell.

Także każdemu pracownikowi fabryki Unilever w Bydgoszczy od początku zatrudnienia przysługuje prawo do bezpłatnej opieki medycznej.

- Oprócz obowiązkowych badań profilaktycznych w ramach Medycyny Pracy, opłacany w całości przez pracodawcę pakiet obejmuje: nielimitowany dostęp do lekarzy opieki podstawowej, diagnostykę ambulatoryjną, konsultacje i terapie u lekarzy i specjalistów 74 różnych specjalizacji, coroczne szczepienia przeciwko grypie, rehabilitację, opiekę w okresie ciąży, wizyty domowe, usługi pogotowia ratunkowego - wymienia Małgorzata Róg, specjalistka ds. personalnych w Unileverze, który w Bydgoszczy zatrudnia 700 osób.

Bydgoszcz stawia na usługi dla biznesu. Rosną centra logistyczne

Taka opieka to przede wszystkim krótki czas oczekiwania na wizytę lub badanie oraz wygodne i różnorodne możliwości uzyskania porady. W Unileverze pakiet podstawowy może być rozszerzany przez pracownika w zależności od jego potrzeb na pozostałych członków rodziny lub na dodatkowe usługi stomatologiczne.

Wasza firma też funduje pracownikom pakiety medyczne? Z usług jakich lekarzy specjalistów korzystacie najczęściej? Jesteście zadowoleni? Czekam na opinie: [email protected]

W bankach i sieciach handlowych

Do grona firm, których pracownicy mają szybki dostęp do lekarzy, należą także np. banki.

- Pracownicy objęci są świadczeniami medycznymi zawierającymi konsultacje lekarza rodzinnego czy lekarzy specjalistów, m.in. laryngologa, okulisty, ortopedy - mówi Katarzyna Münnich z biura prasowego Pekao SA, który w naszym regionie zatrudnia 400 osób.

Abonamenty medyczne proponują też sieci handlowe, jak np. Lidl czy Biedronka, a wkrótce zostaną nimi objęci pracownicy także Polomarketu.

W Lidlu jest to 32 specjalistów oraz około 300 badań i zabiegów ambulatoryjnych. Od 1 marca dla wszystkich, którzy przystąpili do programu zdrowotnego oraz na preferencyjnych warunkach dla ich rodzin, zostały dodane bezpłatne usługi wspomagające profilaktykę chorób cywilizacyjnych i nowotworowych. Pracownicy będą mieli dostęp do m.in. bezpłatnego badania: antygenu swoistego dla prostaty PSA oraz kolonoskopii.

W Biedronce zatrudnieni korzystają np. z programu "Razem Zadbajmy o Zdrowie" zachęcającego do regularnych badań. Dla kobiet obejmują one: USG piersi, mammografię lub USG ginekologiczne, badanie poziomu hormonów TSH, FT3 i FT4 oraz konsultację ginekologa z pobraniem cytologii. Z kolei mężczyźni mogą skontrolować poziom transaminazy (GPT/ALT), glukozy i kreatyniny oraz wykonać lipidogram (wskazujący poziom cholesterolu i trójglicerydów) oraz skorzystać z takich badań jak: USG jamy brzusznej, EKG. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni, obok konsultacji z okulistą i internistą, mają możliwość wizyty u dietetyka lub dermatologa oraz mogą wykonać badanie krwi (morfologię i OB).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska