https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Te osoby dostają teraz Dodatek Węglowy. Niektórzy jednak nie spełnili kryteriów

S, PAP
Zgodnie z przepisami, nie wystarczy ogrzewać domu węglem, żeby otrzymać dodatek. Trzeba spełnić jeszcze inne warunki, aby wniosek nie został odrzucony. Trwa obecnie rozpatrywanie kolejnych wniosków dotyczących Dodatku Węglowego 2022 - wyjaśniamy niektóre wątpliwości na kolejnych slajdach naszej galerii.
Zgodnie z przepisami, nie wystarczy ogrzewać domu węglem, żeby otrzymać dodatek. Trzeba spełnić jeszcze inne warunki, aby wniosek nie został odrzucony. Trwa obecnie rozpatrywanie kolejnych wniosków dotyczących Dodatku Węglowego 2022 - wyjaśniamy niektóre wątpliwości na kolejnych slajdach naszej galerii. archiwum Polska Press
Zgodnie z przepisami, nie wystarczy ogrzewać domu węglem, żeby otrzymać dodatek. Trzeba spełnić jeszcze inne warunki, aby wniosek nie został odrzucony. Trwa obecnie rozpatrywanie kolejnych wniosków dotyczących Dodatku Węglowego 2022 - wyjaśniamy niektóre wątpliwości.

Ponad 600 tys. wniosków o dodatek węglowy jest jeszcze w trakcie rozpatrywania - poinformowała w połowie miesiąca minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Dodała, że w sumie takich wniosków wpłynęło około 5 mln. Minister przekazała, że w najbliższych dniach gminy będą w stanie zweryfikować wnioski, które jeszcze nie zostały rozpatrzone.

Dodatek węglowy w wysokości 3 000 zł zasila budżety domowe gospodarstw domowych, których źródłem ogrzewania jest węgiel lub paliwa węglopochodne. Przysługuje gospodarstwom, dla których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe – zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem, zawierającymi co najmniej 85 proc. węgla kamiennego. Warunkiem otrzymania dodatku jest wpis lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Te osoby nie dostaną Dodatku Węglowego 2022 - wyjaśniamy wątpliwości

Aby otrzymać dodatek węglowy, trzeba było złożyć wniosek o jego wypłatę do gminy do 30 listopada 2022 roku. Zgodnie ze zmianą ustawy o dodatku węglowym wprowadzoną w ustawie o wsparciu odbiorców ciepła, gminy mają na jego wypłatę do dwóch miesięcy od złożenia wniosku. W poniższej galerii, przedstawiamy zasady i kontrowersje związane z programem.

Dodajmy, że 2100 gmin otrzymało już pierwsze dostawy węgla - poinformował wiceminister aktywów państwowych Karol Rabenda. Dodał, że dostarczono już 2/3 z 900 tys. ton zakontraktowanego węgla.

Wiceminister aktywów państwowych Karol Rabenda poinformował, że podpisano umowy na dostarczenie węgla z 2400 gminami. Przypomniał, że program dystrybucji węgla do samorządów jest powszechny i obejmuje wszystkie gminy, które się zgłosiły i chciały podpisać umowę.

Masz swoje wątpliwości dotyczące twojego wniosku? Wyślij wiadomość na [email protected], a nasi dziennikarze postarają się odpowiedzieć na wasze pytania.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dom i nieruchomości

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska