TKH Nesta Toruń prowadził w Gdańsku, ale tylko do połowy

Torunianie ponieśli w Gdańsku piątą porażkę z rzędu, choć byli blisko sprawienia niespodzianki.

STOCZNIOWIEC - TKH NESTA 6:3 (1:0, 3:3, 2:0)

TABELA:

1. Unia 14 31 61:34
2. Stoczniowiec 13 27 56:41
3. Ciarko KH 13 22 49:34
4. TKH Nesta 14 15 39:53
5. KTH Krynica 14 7 32:75

Bramki: 1:0 Wróblewski - Jankowski, Smeja (6.) 1:1 Bomastek - Dołęga, Buril (26.), 1:2 Bomastek - Dołęga, Dzięgiel (27.), 1:3 Marmurowicz - Bomba (30.), 2:3 Steber - Chmielewski (32.), 3:3 Skutchan - Rzeszutko, Furo (33.), 4:3 Jankowski - Wróbel (39.), 5:3 Ziółkowski - Jankowski, Benasiewicz (51.), 6:3 Steber - Chmielewski (58.)
TKH Nesta: Plaskiewicz - Talaga, Kubat, Bomastek, Dzięgiel, Dołęga - Koseda, Lidtke, Bomba, Winiarski, Marmurowicz - Porębski, Buril, Chrzanowski, Kuchnicki, Minge - Pietras, Wieczorek, Chyliński.

Stoczniowiec prowadził po 1. części i golu Krzysztofa Wróblewskiego, ale w 2. tercji torunianie zaskoczyli swoich rywali. Najpierw dwie bramki w ciągu 90 s strzelił Przemysław Bomastek (dwa razy asystował Jarosław Dołęga), a w 30. minucie trzecią dołożył Marmurowicz. Zapachniało niespodzianką i pierwszym zwycięstwem TKH od 9 grudnia.

Gdańszczanie się otrząsnęli. Michała Plaskiewicza pokonali Jan Steber, Roman Skutchan i Wojciech Jankowski. W ostatniej części dołożyli jeszcze dwa gole. To już czwarte zwycięstwo Stoczniowca w piątych tegorocznych hokejowych derby północy.

W niedzielę TKH pauzuje, kolejny mecz ligowy torunianie rozegrają we wtorek w Oświęcimiu.

W innych meczach: Unia Oświęcim - KTH Krynica 9:2.