
Abonament RTV podobnie jak opłata za telewizję kablową, telefon czy prąd jest obowiązkowa. Jeśli posiadamy w domach odbiornik radiowy lub telewizyjny, musimy dokonywać comiesięcznej opłaty abonamentowej. Jeśli tego nie robimy, musimy się liczyć z konsekwencjami i karami. Zobaczcie, kto musi płacić opłatę abonamentową.
Będą kontrole Abonamentu RTV. Oni muszą spodziewać się kary!
Czy trzeba płacić abonament? Czy grozi nam kara za niepłacenie abonamentu? Czy dług może się przedawnić? Odpowiedzi na pytania i najważniejsze informacje dotyczące abonamentu RTV
odpowiedzi na te pytania na kolejnych zdjęciach >>>

Jeśli dostaniemy wezwanie do zapłaty, musimy zapłacić zaległą opłatę. Jest szansa rozłożenia długu na raty, lub zwrócenie się z prośbą o umorzenie zaległości, ze względu na trudną sytuację finansową.

Jeżeli nie uregulujemy należności po otrzymaniu wezwania, urząd skarbowy ma kilka możliwości, by ściągnąć z nas odpowiednią kwotę. Może ją pozyskać bezpośrednio:
- z naszego rachunku bankowego,
- z pensji,
- emerytury,
- z nadpłaty podatku dochodowego
- poprzez komornika.

1 lipca w życie weszło nowe rozporządzenie uzbrajające Urząd Skarbowy w kolejną broń przeciwko osobom niepłacącym abonamentu radiowo-telewizyjnego. Urzędnicy będą mogli wystawiać wnioski w sprawie egzekucji długów i tytułów wykonawczych drogą elektroniczną. Ma to znacznie usprawnić i przyspieszyć zajmowanie kont posiadaczy telewizorów, którzy nic sobie nie robią z obowiązku opłacania abonamentu.