Torunianie wygrywają z outsiderem

TKH był zdecydowanym faworytem starcia z Unią Oświęcim, ale zwycięstwo wcale nie przyszło łatwo fot. Lech Kamiński
Hokeiści TKH ThyssenKrupp Energostal od zwycięstwa z Unią Oświęcim rozpoczęli drugi etap rundy zasdniczej Polskiej Ligi Hokejowej.

TKH - Unia
4:3 (2:2, 1:0, 1:1)

Bramki: 1:0 Bomastek (1.), 1:1 Modrzejewski (11.), 1:2 Kwiatek (16.), 2:2 Wieczorek (20.), 3:2 Bomastek (26.), 4:2 Dąbkowski (52.), 4:3 Bucek (54.) TKH: Plaskiewicz - Buril, Dąbkowski, Dołęga, Mravec, Bomastek - Cychowski, Kubat, Marmurowicz, Musil, Koszarek - Fraszko, Koseda, Wieczorek, Chrzanowski, Jastrzębski

Po przegranym wyścigu o miejsce w najlepszej szóstce z Naprzodem Janów torunian czekają teraz mecze w gronie najsłabszych ekip Polskiej Ligi Hokejowej. Dla TKH ten etap tak naprawdę nie będzie miał większego znaczenia, bo miejsce w play off torunianie mają raczej pewne. Trudno bowiem przypuszczać, żeby dziewiąta w tabeli Polonia Bytom zdołała odrobić 24 punkty straty do TKH.

Podopieczni Mariana Pysza wczoraj rozpoczęli drugi etap rundy zasadniczej. TKH był zdecydowanym faworytem starcia z Unią Oświęcim. Trudno, żeby było inaczej. Niedawny seryjny mistrz Polski w tym sezonie jest czerwoną latarnią ekstraklasy i od września zdołał wygrać zaledwie trzy mecze.

Pierwsza tercja nie układała się jednak po myśli gospodarzy. Co prawda już w 42. sekundzie meczu trafił do bramki Przemysław Bomastek, ale potem Unia wykorzystała dwa błędy Mojmira Musila, który raz dał się ograć napastnikowi rywali, a potem usiadł na ławce kar. W efekcie w 16. minucie goście prowadzili 2:1. Dopiero tuż przed przerwą wyrównał Michał Wieczorek.

W dwóch kolejnych tercjach nie było wiele lepiej. W 2., jedyną bramkę strzelił Bomastek, w 3. prowadzenie TKH podwyższył obrońca Bartosz Dąbkowski. W końcówce do ataku ruszyła Unia i zdobyła nawet kontaktową bramkę.
W barwach TKH zabrakło już Rudolfa Vercika, który rozwiązał kontrakt. Jeden z najskuteczniejszych graczy toruńskiej ekipy prawdopodobnie wzmocni Cracovię.

W innych meczach
Grupa mocniejsza: GKS Tychy - Naprzód Janów 4:1 (2:0, 2:1, 0:0), Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 2:1 (0:0, 2:0, 0:1), Stoczniowiec Gdańsk - Podhale Nowy Targ 5:3 (1:2, 0:0, 4:1)

Grupa słabsza: KH Sanok - Polonia Bytom 5:2

1. GKS Tychy 39 85 144:86
2. Cracovia 39 84 154:88
3. Zagłębie 39 76 141:107
4. Stoczniowiec 39 69 137:119
5. Podhale 39 60 160:132
6. Naprzód 39 57 126:140
7. TKH 37 56 137:120