Torunianie zostali rozgromieni w Oświęcimiu

(DZ)
Fatalny występ TKH Nesta. Toruński zespół uległ beniaminkowi - Unii Oświęcim aż 1:7. Dla rywali było to dopiero pierwsze zwycięstwo w lidze.

10. TKH Nesta 5 3 9:20

Bramki: 1:0 Buczek - Badżo (2.05 w przewadze), 2:0 Wojtarowicz (2.53 w przewadze), 3:0 Klisiak - Wojtarowicz (8.33 w przewadze), 4:0 Klisiak - Wojtarowicz (34.23), 5:0 Modrzejewski - Szewczyk (39.27 w podwójnej przewadze), 6:0 Wojtarowicz - Gallo (45.38), 7:0 Tabaczek (48.19 w osłabieniu), 7:1 Burzil - Dołęga (49.01 w przewadze).
TKH: Plaskiewicz (41 Karamuz) - Burzil (4), Koseda; Bomastek (4+10), Dołęga (2), Kuchnicki (4) - Cychowski, Kubat; Dzięgiel, Marmurowicz, Jastrzębski (2) - Talaga (2), Lidtke; Minge, Chrzanowski, Bomba; Porębski, Pietras; Winiarski, Wieczorek, Chyliński.

Tego się nikt nie spodziewał. Wydawało się, że oświęcimianie będą dobrym rywalem na przełamanie serii trzech porażek. Stało się zupełnie inaczej i TKH doznało najwyższej porażki w lidze. Spotkanie się fatalnie zaczęło dla torunian. Nie minęła jeszcze połowa pierwszej tercji, a "Stalowe Pierniki'' przegrywały już 0:3. Wszystkie gole torunianie stracili grając w osłabieniu. W drugiej tercji ich gra wyglądała lepiej, ale byli nieskuteczni. Z kolei rywale znowu wykorzystali grę w przewadze. W ostatniej tercji honorowe trafienie zaliczył Vladimir Burzil.

Już we wtorek czeka TKH kolejny wyjazdowy mecz tym razem z Podhalem Nowy Targ.
Pozostałe wyniki 6. kolejki: KH Sanok - GKS Jastrzębie 2:4 (0:0, 1:1, 1:3), GKS Tychy - Naprzód Janów 5:2 (0:0, 2:2, 3:2),

Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 2:5 (1:3, 0:1, 1:1), Podhale Nowy Targ - Stoczniowiec Gdańsk 4:7 (0:2, 1:3, 3:2).