Osiem goli na Tor-Torze, ale aż sześć dla Cracovii

Filip Drzewiecki strzelił na Tor-Torze trzy gole dla Cracovii.
Filip Drzewiecki strzelił na Tor-Torze trzy gole dla Cracovii. Sławomir Kowalski
Nesta Mires Toruń przegrała czwarty mecz w Polskiej Hokej Lidze. Na Tor-Torze było 6:2 dla Cracovii.

Nesta Mires Toruń - Cracovia 2:6 (1:2, 1:3, 0:1)

Bramki: 0:1 Słaboń (3), 1:1 Kalinowski - Minge, Kukuszkin (1), 1:2 Svitana - Sinagl (17), 1:3 Kruczek (21), 1:4 Drzewiecki - Noworyta (23), 1:5 Drzewiecki - Kapica (30), 2:5 Kuchnicki - Wiśniewski (38), 2:6 Drzewiecki - Kruczek (48)
NESTA MIRES: Bojanowski - Kamko, Zacharenka, Kalinowski, Kukuszkin, Minge - Lidke, Huzarski, Dzięgiel, Kuchnicki, Dołęga - Żyliński, Podsiadło, Husak, Winiarski, Bomastek - Heyka, Skólmowski, Strużyk, Chrzanowski, Pieniak.

Gospodarze rozpoczęli z animuszem. W 2 minucie doskonałą okazję na zdobycia swojego pierwszego gola w sezonie miał Jarosław Dołęga. Doświadczony napastnik dostał krążek metr od bramki Cracovii, ale nie zdołał pokonać Rafała Radziszewskiego. Odpowiedź gości była błyskawiczna. Kilkanaście sekund później dużo lepiej spisał się po drugiej stronie lodowiska Damian Słaboń i Cracovia objęła prowadzenie.

W 10. minucie sytuacja się odwróciła. To goście atakowali, ale torunianie wyprowadzili morderczą kontrę. Po błędzie Radziszewskiego krążek do siatki wbił Michał Kalinowski.

Nesta Mires właśnie tak starała się grać. Gospodarze wciągali rywali do swojej tercji i czyhali na groźne wypady (m.in. groźne uderzenie Jacka Dzięgiela). W końcówce tercji cofnęli się jednak zbyt głęboko. To było prawdziwe oblężenie bramki Bojanowskiego, które wreszcie wykończył Słowak Patrik Svitana.

Druga tercja także zaczęła się źle. Najpierw torunianie po raz drugi w tym meczu nie wykorzystali liczebnej przewagi, gdy na ławce siedział Maciej Kruczek. To właśnie on strzelił kolejnego gola, gdy tylko wyjechał z boksu kar. Potem już mecz toczył się bez wielkich emocji. W ostatniej tercji hat-tricka ustrzelił Filip Drzewiecki. Gol padł tylko jeden, ale przewaga gości była bardzo duża, krakowianie długo rozgrywali krążek w tercji Nesty Mires, kilka razy bardzo dobrze interweniował Bojanowski.

W innych meczach: Polonia Bytom - Orlik Opole 2:5, GKS Tychy - Ciarko Sanok 4:2, JKH Jastrzębie - TatrySki Podhale Nowy Targ 3:2, Naprzód Janów - SMS U20 0:2, Zagłębie Sosnowiec - Unia Oświęcim 2:3

1.Unia Oświęcim 5 13 20:12
2.Comarch Cracovia 4 11 27:8
3.GKS Tychy 5 9 29:14
4.Orlik Opole 4 9 22:8
5.Podhale Nowy Targ 4 9 19:5
6.JKH GKS Jastrzębie 4 9 14:7
7.Ciarko Sanok 4 8 10:9
8.PoloniaBytom 4 3 12:16